Másfél millió hektár parlagfűvel fertőzött területet derítettek fel eddig, és 1500 hektáron kellett hatósági eljárást indítani, a kiszabott bírság összege mintegy 4 millió forint – közölte Szalkai Gábor, a Földművelésügyi Minisztérium főosztályvezető-helyettese szerdán Dunakeszin sajtótájékoztatón.

 

Tarnai Richárd, Pest megye kormánymegbízottja, Szalkai Gábor, a Földmûvelésügyi Minisztérium fõosztályvezetõ-helyettese és Jordán László, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal elnökhelyettese (b-j) egy rendõrségi helikopter mellett a parlagfû elleni védekezés aktuális eredményeirõl és a légi felderítés menetérõl tartott sajtótájékoztatón a dunakeszi repülõtéren 2016. augusztus 24-én. MTI Fotó: Bruzák Noémi
Tarnai Richárd, Pest megye kormánymegbízottja, Szalkai Gábor, a Földművelésügyi Minisztérium főosztályvezető-helyettese és Jordán László, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal elnökhelyettese egy rendőrségi helikopter mellett a parlagfű elleni védekezés aktuális eredményeiről és a légi felderítés menetérõl tartott sajtótájékoztatón a dunakeszi repülőtéren 2016. augusztus 24-én.
MTI Fotó: Bruzák Noémi

A Pest Megyei Kormányhivatallal és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatallal közösen tartott eseményen Szalkai Gábor felidézte: már hagyományosnak mondható, hogy az FM és a Belügyminisztérium együttműködésében rendőrségi helikopterek segítik a parlagfű elleni hatósági munkát.

A főosztályvezető-helyettes arra hívta fel a figyelmet, hogy azok a földtulajdonosok, földhasználók, akik még nem teljesítették kötelezettségüket, minél hamarabb végezzék el a mentesítést. Emlékeztetett rá: 15 ezertől 5 millió forintig terjedő bírságra számíthat az, aki nem tartja rendben a területét.

Parlagfű-koncentráció Magyarországon, 2009-2013.
Parlagfű-koncentráció Magyarországon, 2009-2013.

Tarnai Richárd kormánymegbízott az állami szervek együttműködésére utalva kiemelte: éppen azért jött létre az államigazgatáson belül az integráció, hogy az ilyen programok megvalósulhassanak. A részletekről szólva elmondta, hogy a helikopteren a Pest Megyei Kormányhivatal egy növényvédelmi és egy földhivatali szakembere ül, és már a légi felderítéskor megtörténik a növény beazonosítása és a tulajdonos megállapítása.

Tarnai Richárd emlékeztetett rá: amennyiben a földtulajdonos a felszólításra nem végzi el a mentesítést, a kormányhivatal végezteti el a munkát és kiszámlázza az összeget. (MTI)

Előző cikkKeddtől lezárták a vasúti aluljárót
Következő cikkHivatalos emberek érkeznek a vezetékek miatt