Újabb vizsgálat fejeződött be gyurgyalagügyben. A Duna-Ipoly Nemzeti Park munkatársa sem talált természetkárosítást, de kotló gyurgyalagokat igen. 

Endoszkóppal vizsgáltak meg betemetettnek vélt gyurgyalag-fészkeket Alsón – legalábbis ezt írta a Duna-Ipoly Nemzeti Park munkatársa jelentésére hivatkozva az önkormányzatnak a a park igazgatósága. A levélben az is szerepel, hogy találtak egy járatrendszert, amelyben 11 fészket (üreget) fedeztek fel. Ezek azonban nem sérültek, ráadásul a környékét szalaggal megjelölték.

Később, ha jól értjük a levelet, felfedeztek egy 250 méter hosszú árkot, amelyben 8-10 gyurgyalag “próbált költeni”. Az endoszkóp akkor került elő, amikor megvizsgálták ennek a 250 méter hosszú üregnek 6 méter hosszú betemetett szakaszát. Kibontották és ott se tojás, se kikelt madárka tetemet nem találtak. Éppen ezért

a nemzeti park szerint nem történt természetkárosítás.

Az ügyet kirobbantó Király Péter állatorvos azonban feljelentést tett a rendőrségen, ennek a vizsgálatnak az eredményére még várni kell.

Mint arról korábban beszámoltunk Király Péter, a Rex Kutyaotthon Alapítvány alapítója azt vélelmezte egy Facebook-posztban, hogy egy filmforgatás külső helyszínének kialakítása miatt letaroltak egy olyan homokpartot, amelyben a rendkívül ritka, kiemelten védett gyurgyalagok több családja fészkelt. Nos ezt a közösségi médiában tett posztot kapta fel az országos sajtó is. Olyannyira, hogy volt aki politikai tőkét is próbált kovácsolni belőle. Egy baloldali minipárt, a Párbeszéd természetkárosítás miatt rendőrségi feljelentést ígért. Arról már nem is beszélve, hogy egy gépkezelőt is kirúgtak, aki állítólag megközelítette a vélelmezett fészkeket.

A gyurgyalag egyébként 2013-ban az év madara volt.

Előző cikkBaleset: villanyoszlopot döntött ki egy autó
Következő cikkJúnius 26-án kezdődik a Béke út felújítása