Anyagi okok miatt nem vett részt Magyarország az idei korfball-Európa-bajnokságon. Magyar résztvevője azonban volt a sporteseménynek. Veres Juca delegáltként ült a zsűriasztalnál. Gyorsértékelése szerint a magyar csapat simán a nyolcba kerülhetett volna.

Veres Juca és a kulacs1
Veres Juca – Marco Spelten, actiefotografie.nl felvétele

A VSD korfball szakosztályának játékosa, Veres Juca volt az idei korfball-Európa-bajnokság döntőjének zsűrielnöke. Ez hatalmas sportdiplomáciai siker. A Dunakeszin élő játékos úgy látja, a magyar válogatott akár 3 ország csapatát is megelőzhette volna a dodrechti látványos 10-es döntőn.

Veres Juca a Dunakeszi Postnak úgy fogalmazott: a magyar csapat bejuthatott volna a legjobb 8 közé, mert sem a törökök, sem az oroszok, sem a lengyelek nem játszottak elég modern, gyors korfballt az idei tornán. Főleg a lányoknál volt érezhető a tapasztalat, a tudás hiánya, rengetegszer nagyon rossz döntést hoztak és körülményesen játszottak. A tavalyi vb-n szerepelt magyar válogatott szinte biztosan előttük végzett volna, ami direkt kvalifikációt jelenthetett volna a 2018-as Eb-re.

Juca természetesen Dordrechtbe is magával vitte világjáró Dunakeszi kulacsát, amely immár a második nagyszabású korfball eseményre kísérte őt.

Veres Juca és a kulacs3
Marco Spelten, actiefotografie.nl felvétele

Az Európa-bajnokságot, ahogy eddig mindig, a holland válogatott nyerte. A döntőben a házigazdák 27-14-re nyertek a belgák ellen. A végeredmény: