Április 19-én Dióssi Csaba polgármester fórumot tartott a Dunakeszi Nyugdíjas Kiránduló Klub tagjainak a VOKE József Attila Művelődési Központban. A fórumon részt vett Farkas Imre rendőr ezredes, Dunakeszi rendőrkapitánya, Tóth Eszter, Dunakeszi főkertésze, Csoma Attila, a VOKE József Attila Művelődési Központ intézményvezetője és Wolfort Tiborné, az SZTK egyik vezetője.

Zupka Sándor, a Dunakeszi Nyugdíjas Kiránduló Klub elnöke köszöntötte a megjelenteket, majd átadta a szót Dióssi Csaba polgármesternek, aki főbb támpontokban beszámolt a 2022-es év eredményeiről, fejlesztéseiről és a tervekről.

Zupka Sándor, a klub elnöke köszöntötte a megjelenteket

Először a városi közlekedésben elért eredményekről beszélt a polgármester. Beszámolt többek között a káposztásmegyeri közlekedési csomópont rendezésének jelentőségéről, amely visszafogta a korábban kialakult közlekedési dugókat, a Bajcsy-Zsilinszky utca és a Szent István úti kereszteződés fejlesztéséről, a Tőzegtavi út felújításáról, a Katonadombon a parkoló építéséről, a Piros Óvoda előtti járda- és parkolófejlesztésről, gyalogátkelőhelyek kialakításáról, illetve a Fő úti trafibox eredményességéről, amely lassítja az autók sebességét.

Dióssi Csaba évek óta személyesen számol be a nyugdíjas klub tagjainak az elért eredményekről

A beszámoló második részében a tavalyi infrastrukturális fejlesztésekről esett szó, az elkészült Járási Hivatalról, az új házasságkötő teremről, az átadott Magyarság Sporttelepről, a Radnóti Miklós Gimnázium felújított tornacsarnokáról, a Kiscsurgó-völgy fejlesztéséről, a folyamatos szabadstrand fejlesztéséről és a Madárlátta tanösvényről.

A polgármester hangsúlyozta a Dunakeszi Programiroda kiváló működését, a Dunakeszi nyári programsorozatot, amely felpezsdíti a város kulturális életét. A Dunakeszi Mindmegeszi rendezvényről elmondta, hogy kísérleti jelleggel próbálták ki idén, de annyira jól sikerült, hogy meg szeretnék honosítani. A hatalmas érdeklődés miatt jövőre 30-50 csapat részére teszik lehetővé a jelentkezést.

A város kiadványaival kapcsolatban Dióssi Csaba beszámolt arról, hogy megjelent a Magyarország Kincsestára Dunakeszi kötete, amely 3 fejezetben tárja fel a város történetét. Jelenleg készült egy politika történeti kiadvány is a városról, amely 1988-tól napjainkig mutatja be a várost.

Ezt követően a folyamatban lévő fejlesztésekről esett szó, a Napsugár Bölcsődéről, amely szeptemberben már várja a bölcsiseket, az alagligeti elkerülő útról, a Toldi lakóparki víztorony építéséről, amely a város legmagasabb pontja lesz. A városvezetés gondolkodik azon, hogy a torony körül egy kilátót is építsenek. Folyamatban van a Magyarság Sporttelep bővítése is.

Bővül a Napsugár Bölcsőde

A jövővel kapcsolatban a polgármester elmondta, hogy támogatást kap a város a bicikliutak fejlesztésére. A város határától a körforgalomig lesz kiépítve a kerékpáros úthálózat. A városi bringaút az EuroVeloval lesz összekötve, és lehetőség lesz a Lidlig eljutni kerékpárral. Sor kerül az Aradi vértanúk tere felújítására is, ahol a parkolási lehetőség is bővülni fog. A térfigyelési rendszerre is nagyobb figyelmet fordítanak a jövőben a város vezetői, főleg a lakótelepen.

Kerékpárút

Kérdésekre is volt lehetőség

A beszámoló után az írásban feltett kérdésekre válaszolt Dióssi Csaba.  A nyugdíjasok közül volt olyan, aki a hétvégi közösségi közlekedéssel kapcsolatban tett fel kérdést a polgármesternek. Mivel hétvégén nincs oda-vissza járat, csak körjárat, ami nem elégíti ki mindenkinek az igényét. A polgármester elmondta, hogy korábban volt próbálkozás a csillagpontos járattal, de sokkal több ellenvetés volt ezzel kapcsolatban, mint a körjárattal, amely a többségnek megfelel. Évente a városnak 171 millió forintjába kerül a buszközlekedés működtetése, mérlegelni kell az igényeket, mert ez nagyon komoly összeg.

Volt lehetőség a kérdéseket is feltenni

Több fitneszparkra lenne szüksége a nyugdíjasoknak a városban egy megjegyzés szerint. A polgármester válaszában kitért arra, hogy 6 fitneszpark van Dunakeszin, igyekeznek felmérni az igényeket. Volt olyan klubtag, aki a Dunakeszi-Gyártelep vonatállomáson lévő padok számát kevesellte. A polgármester megígérte, hogy igyekszik tárgyalni a MÁV-val az ügy érdekében.

Szükség lenne még egy fogorvosi körzetre?

A fogorvosi ellátás kibővítésével kapcsolatban is érkezett kérdés, mivel előfordul, hogy egy hónapot is várni kell a kezelésre. Dióssi Csaba ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy korábban, 8-10 évvel ezelőtt a fogorvosok kérték, hogy a városban ne legyen több a meglévő 8 praxisnál, mert az nekik anyagilag nem térül meg. Lehet, hogy már a megnövekedett lakosszám miatt más a helyzet, felméri az önkormányzat ennek a szükségét.

Kérdés érkezett a Művészetek Házának építésével kapcsolatban is. Kiderült, hogy készen vannak a tervek, a megfelelő engedélyek is megvannak, de az állam leállította az új beruházásokat a jelenlegi gazdasági helyzetben. Volt olyan kérdés, amely arra vonatkozott, hogy a városnak van-e óvóhelye. A polgármester ezzel kapcsolatban elmondta, hogy régen volt óvóhely Dunakeszin, de a jelenlegi jogszabályok szerint nincs. Utánanéznek, hogy milyen állapotban vannak a régiek.

Farkas Imre, Dunakeszi rendőrkapitánya hívta fel a figyelmet a csalókra

A beszámoló végén Dióssi Csaba polgármester átadta a szót Farkas Imre ezredesnek, aki felhívta a figyelmét a jelenlévőknek 2 új csalásra, amivel megkörnyékezik a nyugdíjasokat. Az egyik csalás internetes vásárlással kapcsolatos, a másik pedig a banki tranzakciókkal. Farkas Imre határozottan felhívta a nyugdíjasok figyelmét arra, hogy senkinek se adják meg a bankszámlaszámukkal és a kártyájukkal kapcsolatos adataikat.

Előző cikkLegendás és töretlenül népszerű: Dunakeszin is egyre többen fogyasztják a marcipánt
Következő cikkA polgármesteri hivatal új vezetőt keres az ügyfélszolgálat élére