Nyár legvégén beszámoltunk arról, hogy a minőségi, sokszínű bölcsődei ellátás érdekében bővítették Dunakeszin a Napsugár Bölcsődét, és létrehozták a Rapid bölcsit. Most pedig újabb munkálatok kezdődnek meg Alagligeten, ugyanis újabb 4 csoporttal bővítik a város legújabb oviját, az Aranyalma Tagóvodát. Lesz-e elég óvónő? A Post erre is rákérdezett a polgármesternél.
„Ma már egy jól működő településen alap, hogy férőhelyet biztosít minden ott élő gyermeknek. 2010 óta dolgozom a városvezetőkkel közösen azon, hogy Dunakeszin az infrastruktúra és az intézmények kiszolgálják az igényeket. Iskolát építettünk, iskolákat bővítettünk, óvodákat építettünk és bővítettünk, bölcsődét építettünk és bölcsődéket bővítettünk. Dunakeszin a mennyiség után most már a minőség a következő szint” – mondta a most indult építkezéssel kapcsolatban Dióssi Csaba polgármester.
A cél a kisebb csoportlétszám és a szélesebb körű SNI-ellátás
„A dunakeszi családokért dolgozunk, fejlesztéseinkkel őket segítjük.
Az összes agglomerációs településen azzal küzdenek, amit mi itt Dunakeszin az elmúlt 10 évben megoldottunk.
A kormányzati támogatásoknak köszönhetően minden dunakeszi kisgyermeknek férőhelyet biztosítunk, de mi itt nem állunk meg. Minden részletre figyelünk. Ennek a fejlesztésnek köszönhetően, az esélyegyenlőség elvét szem előtt tartva, saját óvodánk is alkalmas lesz arra, hogy a bölcsődés korú gyerekekhez hasonlóan SNI-ellátást biztosítsunk az óvodások számára is. Ami a szülőknek fontos, nekünk is az” – hangsúlyozta a polgármester.
Lesz elég óvónő?
Mielőtt olvasóink kommentben felteszik a kérdést, megelőzzük őket. Megkérdeztük a polgármestert: lesz elég óvónő? “Dunakeszi is tisztában van az országos problémákkal, így az óvodapedagógus-hiánnyal is. Lehet sajnálkozni vagy lépéseket tenni, mi a másodikat választottuk: a Dunakeszi Óvodai Humán Szolgáltató Központtal és az idén indult VSZC Lányi Ferenc Technikummal együttműködve esti óvodai nevelőképzést szervezünk. Az így szerzett technikumi szintű végzettséggel könnyebben bekapcsolódhatnak a főiskolai óvodapedagógus-képzésbe. Így helyben biztosítják az utánpótlást és a munkaerőt” – válaszolt kérdésünkre a polgármester.
A fejlesztésnek köszönhetően 4 csoportszobával és 108 új férőhellyel 1521-re nő az önkormányzati fenntartású óvodai helyek száma 2025-től. Az Európai Bizottság tagja nemrég személyesen látogatott a városba, és a sajtótájékoztatón elmondta, hogy Dunakeszi kiemelkedik a hazai települések sorából, a dunakeszi Napsugár Bölcsődére pedig mintaprojektként tekintenek.
A projekt tervezett befejezési dátuma 2024.12.01.
A projekt a Széchenyi Terv Plusz Program keretein belül kerül megvalósításra 800 millió Ft vissza nem térítendő támogatás segítségével, az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban.