1989 óta ünnepeljük január 22-én a magyar kultúra napját, amelyről Dunakeszin egy összművészeti ünnepséggel emlékeztek meg.
A Kerekes Dóra által szervezett önkormányzati rendezvényt a VOKE József Attila Művelődési Központban tartották meg a magyar kultúra napi alkalmából.
Az eseményt Turbucz Eliza Beatrix, a Fazekas Mihály Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola tanulója, a Gérecz Attila városi vers- és prózamondó verseny 7–8. osztályos versmondó kategóriájának győztese nyitotta meg, aki Kosztolányi Dezső Akarsz-e játszani? című versét adta elő.
A szuggesztív szavalat után Dióssi Csaba polgármester köszöntötte a közönséget, és elmondta, hogy magyarnak lenni a Kárpát-medencében és azon kívül is felemelő érzés, megtiszteltetés. “Felgyorsuló világunkban, ahol az értékek folyamatosan változnak, különösen fontos a magyar nyelvünk és a kultúránk megőrzése. Ez mindannyiunk feladata, egy város vezetésének pedig külön figyelemmel kell lennie arra, hogy minden lehetséges eszközzel segítse megőrizni az eleinktől ránk maradt örökséget” – mondta a polgármester. Köszöntőjéből az is kiderült, hogy a tervek szerint a jövő évben a magyar kultúra napján gyermekeknek szánt délelőtti programmal is tovább színesítik a programot.
Ezt követően Csoma Attila, a művelődési központ igazgatója a 2024. évi dunakeszi kulturális eredményeket mutatta be. A képes összeállítás bemutatásakor kifejtette, hogy milyen sokszínű, programokban gazdag évet tudhatunk magunk mögött. Azt is elárulta, hogy az idei év sem lesz szegényebb a kulturális programok terén.
A harmadik antológiát is bemutatták
Sor került a harmadik antológia bemutatására is. A Dunán innen... és a SORS-SZEMCSÉK után idén a Szeretetmorzsák című kötetben foglalták össze a dunakeszi írók, költők és képzőművészek műveit. Idén sok új szerzővel és alkotóval gazdagodott – mondta el Béres Magdolna, a Szülőföld Könyvkiadó gondozásában megjelent kötet szerkesztője. Az idei évben 32 író, költő és 17 illusztrátor alkotásai kerültek be a kötetbe. A Szeretetmorzsák című szerelem, szenvedély, szeretet témakört feldolgozó könyvet az érdeklődők megvásárolhatták a helyszínen.
A Farkas Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola Pántlika néptánccsoportja marosszéki forgatóssal nyűgözte le a közönséget, akiket Gyúró Tamás készített fel a produkcióra. Az Árgyélus Népzenei Műhely ifjú citerásainak, illetve a Bárdos Lajos Általános Iskola 2. a osztályos, ének-zene tagozatos kisdiákjainak előadásában virágos dalok csendültek fel, felkészítő tanáraik Lackóné Fodor Zsuzsanna, László Mónika és Kardos Eszter.
A programot a Dunakeszi Városi Vegyeskar műsora zárta, akik Farkas Ferenc Pataki diákdalok, továbbá Kocsár Miklós és Kányádi Sándor Könyörgés tavasszal című szerzeményeit adták elő, vezényelt Gyombolai Bálint.