Valamivel a déli harangszó megszólalása előtt fejeződött be a 16. Székelyföldi Kerékpáros Körverseny Debrecenben.

A verseny feléig Roy Duijvesteijn holland versenyző húzott el a többiek előtt, de a debreceni verseny utolsó nagyerdei körét a lengyel Szymon Rekita és az olasz Bryan Olivo kezdhette el, több mint 23 másodperces előnnyel versenytársaik előtt. Komoly mezőnyhajrá után a célegyenesbe a legjobb sprinterek gyűjtötték össze erejüket. A szakaszgyőztes a 75-ös rajtszámmal induló olasz Nicolas Dalla Valle, aki 1.57.22-es idővel nyerte a debreceni versenyt, második helyen a 35-ös rajtszámú Daneil Skerl, olasz kerékpáros végzett, míg harmadikként a 11-es rajtszámú lengyel Filip Prokopisin ért célba.

A győztesek átvették a megérdemelt kupáikat a verseny szervezőitől. A legeredményesebb magyar kerékpáros Karl Ádám, a legsikeresebb 23 év alatti versenyző a második helyezett, Daniel Skerl lett, a leggyorsabban tekerő román versenyző díját pedig Adi Narcis Marcu vette át.