Pénteken gyerekzsivajjal telt meg a Magyarság Sportpálya, ahol a 14 éves múltra visszatekintő Dunakeszi Sportmodell félévzáró fesztiválját tartották. A modellt már több szakmai fórumon mutatták be, sokan másolják, mi több, a Testnevelési Egyetemen is tanítják, de most a fókuszban a programban résztvevő gyerekek álltak.

Az első alkalommal, ám hagyományteremtő céllal életre hívott eseményen közel 400 gyermek és nagyjából 250-300 szülő vett részt. A rendezvény alapja az a Dunakeszi Sportmodell, amelynek keretében több mint 10 000 gyerek számára biztosítottak már heti rendszerességgel, díjmentesen, iskolai kereteken belül sportolási lehetőséget. A VSD szervezésében létrejött eseményen a diákok a szüleiknek és persze saját maguknak is meg tudták mutatni, hogy milyen fejlődésen mentek keresztül a fél év alatt.

Atlétika, dzsúdó, korfball, asztalitenisz, tollaslabda, röplabda és vívás sportágakban tartottak bemutatót a sportolók.

Hat iskola, öt évfolyam, nyolc sportág

“A mindennapi munkához, élethez számomra nagyon fontos a fittség érzése, az egészséges életmód elengedhetetlen része. Ezért is érzem küldetésemnek, hogy kedvet csináljunk a gyerekeknek a sportoláshoz, hogy kipróbálhassák magukat több sportágban is, és végül olyat választhassanak, ami igazán nekik való. Köszönöm a VSD és az iskolák partnerségét a programban” – mondta köszöntőjében Dióssi Csaba polgármester.  

Lindner Ádám, a VSD elnöke, Dióssi Csaba polgármester, Seltenreich József sportigazgató

Lindner Ádám, a VSD elnöke nyilatkozatában elmondta, hogy a Dunakeszi Sportmodell programban a város hat általános iskolájának tanulói vesznek részt az első évfolyamtól az ötödik évfolyamig bezárólag. A VSD 28 sportága közül 8 vesz részt a programban – ismertette a VSD elnöke.  

Seltenreich József, a Városi Sportigazgatóság igazgatója köszöntőjében kiemelte, hogy az önkormányzat az elmúlt évek sportinfrastruktúra-fejlesztéseivel is aktívan támogatta Dunakeszi sportéletét, a sportmodell működtetését. A fiatalok felé fordulva kijelentette: “Ti vagytok a jövő, akik az elsajátított sportágat hosszú éveken, évtizedeken át űzhetitek, amelynek szeretetét tovább tudjátok adni testvéreiteknek és majd a gyermekeiteknek. Ti vagytok a jelen és a jövő. A sport testet, lelket és közösséget erősítő tevékenység. Éljetek az iskolák, a sportmodell program és a VSD kínálta nagyszerű lehetőségekkel” – biztatta a fiatalokat a sportigazgató.

A gyerekek igazi örömünnepként élték meg az eseményt

Nagy Bandor, a Dunakeszi Sportmodell projektvezetője, egyben a VSD korfballszakosztályának vezetője elmondta, hogy azt várják ettől az eseménytől, hogy a gyerekekben még inkább meg tudják erősíteni azt az érzést, hogy sportolni jó, hogy mozogni jó. “Mert ennek az egész programnak, az egész sportmodellnek ez lenne a fő üzenete” – hangsúlyozta a szakember.

Nagy Bandor, a sportmodell projektvezetője, a VSD korfballszakosztályának vezetője

A gyerekek mit szólnak a rendezvényhez?

“Ahogy én elnéztem az arcukat, imádják. Persze kérdezgettem is őket, eddig mindenki fülig érő szájjal mesélte, hogy milyen jó itt lenni. Jövő héten pedig végigmegyünk kérdőívekkel is az iskolákban, hogy pontosabb visszacsatolást is kapjunk. A nagy sikerre való tekintettel várhatóan a tanév végén is lesz félévzáró fesztivál” – nyilatkozta a Postnak Nagy Bandor.

Miről szól a sportmodell?

A VSD edzői hosszú évek óta kijárnak az iskolákba, és a testnevelésórák keretében mindegyik évfolyamon más-más sportággal ismertetik meg a diákokat. Elsőben az atlétikával ismerkednek meg egész évben, másodikban a birkózás és a korfball kerül be, harmadikban a röplabda és az asztalitenisz alapjait sajátítják el, negyedikben a dzsúdó és a vívás kerül be a programba, ötödikben pedig a tollaslabda kapcsolódik be, és újra visszatér az atlétika, hogy a kamaszokat megmentsék a hanyagtartástól.

Ismeretes, hogy a városban először az úszás is a program része volt, azonban az Úszó Nemzet Program országos kezdeményezéssel ez már országos szervezés keretein belül valósul meg.

Előző cikkHatvannyolcezer diák vágott ma bele a felvételi megírásába