Ezen a hétvégén zajlik a kajak-kenu országos bajnokság. A dunakeszi Lucz-testvérek együtt indulnak a kajak négyes 200 méteres döntőjében. Dóra és Anna már szerzett érmet pénteken és szombaton.

Lucz Anna a junior világbajnokságon győzelemre vezeti a magyar válogatottat

A Lucz Noémi, Lucz Dóra, Lucz Anna és Szénási Zsófia alkotta kajak négyes ma, azaz vasárnap délután 1 órakor harcba száll a magyar bajnoki címért. A dunakeszi lányok, Szénási Zsófiával kiegészülve, az UTE színeiben a kajak négyesek 200 méteres futamában döntőznek a magyar bajnokságon.

Lucz Dóra még a nyáron a Postnak adott interjújában mondta, lehet, hogy együtt indulnak majd. Nos, ez így lett.

Amúgy pénteken és szombaton Dóra és Anna már nyertek közösen bronzérmeket más távokon. Dóra eddig 3 bronzéremnél tart,  Anna két bronznál jár, míg Noémi egy negyedik és egy ötödik helyet tudhat magáénak. Úgy tűnik tehát, hogy a tesó érméért alaposan bele kell húzniuk a mai napon.

Előző cikkTudja, milyen sport illik a gyermekéhez?