Második helyen végzett az UTE női kajak négyese a 200 méteres sprintversenyben. A csapat érdekessége, hogy három testvér lapátolt a hajóban. Lucz Dóra, Lucz Anna, Lucz Noémi és Szénási Zsófia. Az aranyérmet az a kvartett szerezte meg, amelyikben a szintén dunakeszi, és már világbajnok, Hagymási Réka ült.

Lucz Dóra elsőként ér célba a női kajak egyesek 200 méteres döntőjében a szegedi kajak-kenu világkupaversenyen 2017. május 28-án. MTI Fotó: Kovács Tamás

Alig 3 tizeddel, de a második helyre szorult az UTE női kajak négyese a hétvégi magyar bajnokság 200 méteres számában. A klub csapatának érdekessége, hogy a három Lucz-testvér forgatta a lapátot. Ilyen négyesre, mármint, hogy a hajó 75 százalékát egy család adja, még nem nagyon volt példa.

Dóra és Anna azért is versenyzett, hogy Noémi is érmet szerezzen a bajnokságban, hiszen neki eddig csak helyezések jutottak. A család így is 8 érmet lapátolt össze. Dóra 4, Anna, 3 és Noémi 1 érmet szerzett.