Bár 2021-ben is sokan választották a nagyobb városok, így Budapest helyett a környékbeli agglomerációt, Dunakeszire már erőteljesen csökkent a kiáramlás. A város, ami a létszámot illeti, érzékelhetően nem növekszik tovább.
“Budapest állandó lakossága a hivatalos adatok szerint 2021-ben 18 ezer fővel 1,64 millióra csökkent 2021-ben. Jelentősen, 1800-2800 fővel csökkent ezzel párhuzamosan Szeged, Pécs, Debrecen, Miskolc népessége is” – mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője.
Az ingatlan.com elemzése szerint 2021-ben Érd könyvelhette a legjelentősebb növekedést költözések számában. A budapesti agglomeráció egyik legnagyobb városa, 1445 fővel – 2,1 százalékkal – közel 72 ezerre nőtt. Itt átlagos négyzetméterára idén februárban 717 ezer forint volt, ez pedig kiugró, 35 százalékos drágulást jelent az egy évvel korábbihoz képest.
A környékünkön lévő települések közül Fót, Göd került be az első 10-be. Az előbbi lakossága 373, az utóbbi településé 363 fővel gyarapodott. A lakásárak is emelkedtek, ezeken a helyeken 676 és 672 ezer forintot kérnek négyzetméteréért, természetesen ezek átlagárak.
Dunakeszi nem került be az első 15-be, ami azt jelenti, városunkbaN leállt a kitelepülés.
Az adatok tehát cáfolják azt az igénytelen vélekedést, hogy élhetetlenné kezd válni Dunakeszi a túl sok betelepülő miatt, láthatóan elérte a felső optimumot a település. 2017-ben hoztak egy rendeletet, amely 2020 januárjától lépett életbe, amely szerint egy telekre csak egy ház építhető. Erről itt írtunk részletesen:
A tendenciát egyébként erősíti a választói névjegyzékben szereplők száma is, itt egyenesen csökkenés látszik, erről holnap, azaz hétfőn közlünk érdekes számokat.
Balogh László az idei évről azt mondta, a háborús helyzet miatt bekövetkező gazdasági és pénzügyi változások jelentősen átalakíthatják a nagyvárosok lakáspiaci kilátásait. A változások egyik lehetséges kimenetele lehet a befektetők részéről indított lakáseladási hullám, ami az árak jelentős korrekcióját vagy csökkenését eredményezheti. A saját célra vásárlók számára az állami és jegybanki támogatott hitelek, illetve a csok és falusi csok szerepe pedig jelentősen felértékelődhet.