Két vezető egyéniség is nyugdíjba vonul Dunakeszin: a Fazekas Mihály Általános Iskolában és a Bárdos Lajos Általános Iskolában is díjat vett át az igazgatónő. Negyven év oktatás és példamutatás után városi kitüntetést és Németh László díjat is kaptak a pedagógusok: Kovács Gáborné és Horváthné Szentléleki Katalin. Kovács Gábornéval a módszerek átalakulásáról beszélgettünk.
Új lehetőség, új módszer, új szempont
Kovács Gáborné úgy emlékszik vissza erre a negyven évre, hogy folyamatosan szembetalálta magát valamilyen újító szándékú törekvéssel: folyamatosan kísérleteztek, új szempontokat vettek figyelembe és új módszereket alkalmaztak az oktatásban azért, hogy megtalálják a mindent megoldó újítást, az oktatás forradalmát. Szerinte a jó iskola legfőbb ismertetője az, hogy jó tanárai vannak, tehát tehetséges, elkötelezett, gyerekszerető emberek és példamutatásra alkalmas pedagógusok.
“A jó tanári munkának az alapja az, hogy a gyerekek szempontjait vegyük figyelembe.”
Modern ügyek
Az igazgatónő szerint a digitális forradalmat és a modern eszközöket az oktatás javára kell és lehet fordítani. Sok esetben például régebben csak elmesélni tudott a tanár bizonyos dolgokat, míg manapság szemléltetni is tudja azt, például kivetítéssel. Az okos telefonok oktatásba vonása pedig nagyban megsegíti azt, hogy a lekössék a gyermekeket, és tapasztalata szerint kevesebb a fegyelmezési probléma, ha ezeket az eszközöket nem tiltani, hanem alkalmazni szeretnénk.
Legszebb emlék
A tanárnő azt vallja, hogy apró történetekből áll össze a hivatás szépsége. Az kifejezetten büszkeség számára, hogy van olyan volt diákja, akit ma már kollégája között tudhat, tehát neki nem csak emberileg, hanem szakmailag is példát tudott állítani.