Az eddigiekhez képest rendhagyó zenei fesztiválra érkeznek majd azok, akik kilátogatnak a a XIV. Dunakeszi Fesztre. Ákos, Edda Művek, Geszti, KKevin&Bruno&Spacc, Éberkóma, Anna and the Barbies, és még sokan mások, akik a remek bulihangulatról gondoskodnak. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.

A programról bővebben itt olvathatnak, ebben a cikkben a fontos információkat gyűjtöttük össze.

Érkezés, távozás

Hogy elkerülje a dugóval járó kellemetlenséget, a szervezők azt ajánlják, hogy érkezzen az ingyenes rendezvénybusszal, amivel hazafelé is utazhat majd, de választhatja az előre odakészített rollereket is. Parkolást természetesen biztosítanak a rendezvény közelében, ahol a személyzet igazít majd útba. A parkoló egy irányból, a Repülőtéri útról közelíthető meg, és az Alagimajori út felé lehet majd távozni.

Belépés, jegyek

Idén a családi nap jellegből zenei fesztivál lett, így az első koncertek 17 órakor fognak kezdődni. Ennek megfelelően a rendezvényt minden nap 16 órakor nyitják, de a jegyeket, a karszalagot már 14 órától átveheti a pénztárakban, ahol rögtön fel is teszik a csuklóra. Dunakeszi Kártyával a belépés ingyenes. Azt kérik, hogy ebben az esetben készítse elő a kártyáját, hogy a személyzet beszkennelhesse.

Miért lett zenei fesztivál?

A szervezők közleményben reagáltak arra a megkeresésre, hogy miért nincsenek napközbeni programok. “Dunakeszin az elmúlt években megnövekedett az igény arra, hogy ha már szervez rendezvényt az önkormányzat, azon topkategóriás fellépők adjanak koncertet. Így a dunakesziek számára ‘házhoz jön’ a koncertélmény, amit a Dunakeszi Kártya kedvezménnyel ingyenesen élhetnek át. A népszerű fellépők pedig olyan magas létszámú közönséget mozgatnak meg, hogy szükséges a rendezvényt a repülőtéren megtartani, ahol a környezet egyelőre nem alkalmas a napközbeni, játékos programok megszervezésére. A kevés árnyék, a hatalmas terület jelenlegi infrastruktúrája sajnos csak kis számban vonzotta ki a családokat már az elmúlt két alkalommal is. Az elmúlt évek tapasztalatára alapozva idén komolyabban vette az önkormányzat a fesztiváljelleget, és több koncerttel, afterpartikkal a hazai nagy fesztiválok nyomdokába lépett. Évről évre magasabb a léc, de a Dunakeszi Programiroda csapata a zenei trendeket folyamatosan követi, és a lakosság javaslatát is meghallgatja. Igazi fesztiválélménnyel készülünk idén, várunk mindenkit szeretettel péntektől vasárnapig a Dunakeszi Feszten! Kapunyitás minden nap 16 óra” – írják a szervezők.

Gyermekek, kiskorú látogatók

12 éves kor alatt minden gyermek ingyen látogathatja a rendezvényt, de ha már megünnepelte a 12. születésnapját, Dunakeszi Kártyára vagy belépőjegyre szüksége van ahhoz, hogy élvezhesse a koncerteket. A Dunakeszi Kártya a DunakesziApp mobilalkalmazásból számára is elérhető, szükséges hozzá egy e-mail-cím és természetesen dunakeszi állandó lakcím. Ha nem használ még saját telefont, akkor plasztikkártyát válthatnak ki a részére a Dunakeszi Polgármesteri Hivatal ügyfélszolgálatán még szeptember 5. délelőtt 10 óráig. 16 év alattiak a rendezvényt csak szülő/gyám vagy szülő/gyám által meghatalmazott nagykorú kíséretében látogathatja. 16-18 év közötti vendégek kíséret nélkül előzetesen szülőjük/gyámjuk által kitöltött “Szülői nyilatkozattal” vehetnek részt a koncerteken. A nyilatkozat és a szülői meghatalmazás mellékletben található, kizárólag az innen letöltött nyomtatvány érvényes. Nyilatkozat és/vagy szülői meghatalmazás nélkül a rendezvényre a beengedés nem lehetséges, és a jegy árát sem tudjuk visszatéríteni. Saját gyermek esetén kérjük, legyen a szülőnél a gyermek személyi igazolványa.

A rendezvény területén 23:45 óra után csak 18 éven felüliek tartózkodhatnak. A kiskorú vendégek a rendezvény területéről 23.45-ig való távozása az őket kísérő nagykorú felelőssége, valamint a kísérő nélküli kiskorú saját felelőssége. Szülőjével/gyámjával érkező 16-18 éves vendégek 23.45 után is beléphetnek és bent tartózkodhatnak szülőjük/gyámjuk kíséretében.

Dunakeszi kártyások

Azért, hogy internet nélkül is használható legyen a DunakesziApp mobilalkalmazás, fejlesztették a rendszert. Kérik, hogy az iPhone-ok esetében az App Store-ban, Android telefonok esetében pedig a Play áruházon keresztül frissítsék az applikációkat, hogy be tudjanak majd ingyenesen lépni a rendezvényre.

Csak érvényes kártya számít

FIGYELEM! Nézzék meg azt is, hogy érvényes-e még a kártyájuk, ugyanis 5 évente lejár. Segítségképpen küldtek levelet mindazoknak, akiknek már lejárt, vagy a következő napokban jár le. Meghosszabbításra van lehetőség, ha a DunakesziApp mobilalkalmazásban a bal felső oldali menün belül az “Adataim módosítása” fülnél ismételten feltöltik a lefotózott lakcímkártyát, majd elmentik. Ezt ellenőrzik az aktiválás során.

Fogyasztás

Ha megéhezik vagy megszomjazik, keresse a területen a vendéglátóegységeket, mert a rendezvényre étel és ital nem hozható be.

Vidámpark

A vidámpark kizárólag a rendezvény területéről érhető el, a vidámpark önmagában nem látogatható. A Dunakeszi Kártya itt is kedvezményre jogosít.

Nyereményjáték

Keresse a területen a QR-kódot és játsszon értékes nyereményekért. Az esemény támogatói értékes ajándékokkal készültek a nyerteseknek. A fődíj pedig idén is egy Merida kerékpár a Winkler Sport Kft. és a Merida felajánlásából.

Előző cikkMészáros Villő bekerült a triatlon-válogatottba
Következő cikkSzúnyoggyérítés Dunakeszin