A szociális munka napját ünnepeltük Dunakeszin.
Magyarországon az emberek közel egyharmada küszködik olyan problémával, ami valamilyen szociális kezelést, gondozást igényel. Szociális munkásnak lenni jóval több, mint munka: szolgálat ez a szó legnemesebb értelmében. Gyakorlói sajátos tudás birtokosai, hivatásuk során vállalják, hogy az egyenjogúság, a társadalmi szolidaritás, az igazságosság, az együttműködés és az emberi méltóság elveihez ragaszkodnak, s azoktól el nem térnek.
A Szociális Munka Napja a Szociális Munkások Nemzetközi Szövetségéhez kötődik. 1997-ben jelölték meg november 12-ét a szociális munka napjaként, amely minden évben jó alkalmat szolgáltat arra, hogy megbecsüljük azokat, akik az elesettekért dolgoznak.
Dunakeszin a szociális tevékenységet a Humán Szolgáltató Központ, mint önkormányzati intézmény végzi. Tevékenységük három intézményi szervezetre tagolódik, ezek a Gyermekjóléti Központ, a Családsegítő Szolgálat, illetve a Szociális Szolgáltatások Osztálya, mely fő tevékenységeként a szociális ellátás és étkeztetés van megjelölve.
A szociális munka napján azokat a munkatársakat köszöntjük, akik nap, mint nap rengeteg támogatást nyújtanak a közösségben élő rászoruló családok problémáinak megoldásában.
November 12-én Dunakeszin is felköszöntöttük azokat a munkatársakat, akik áldozatos munkájukkal nap, mint nap jobbá teszik a közösséget. Dunakeszi Város Önkormányzatának nevében Seltenreich József, Sportért és Ifjúságért felelős tanácsnok köszöntötte az egybegyűlteket. Elmondta, hogy a szociális munkások képezik a város működésének azon részét, amelyet sokan elfelejtenek, pedig igazán büszkének kellene lennünk, hogy a városban már több mint 25 éve remekül működik a szociális szféra.
Az ünnepségen megjelenteknek az Őszi Napsugár Idősklub tagjai szavalatokkal kedveskedtek, valamint Szabóné Ónodi Valéria, a Humán Szolgáltató Központért felelős önkormányzati biztos felköszöntötte a 25. éve a szakmában tevékenykedő Tomasics Mariannát.
Ezúton is szeretnénk Dunakeszi Város Önkormányzata és a helyi lakosság nevében is tolmácsolni a hálát, a tiszteletet és a megbecsülést, melyek megilletik a szociális szféra dolgozóit. Nagyon szépen köszönjük, hogy ennyit fáradoznak értünk és reméljük, a jövőben is kitartanak Dunakeszi városa mellett.