3940 kilogramm kupakot, darabra 1,3 milliót gyűjtöttek össze a dunakesziek a Veni Vidi Vici Alapítványnak. Ez 591 ezer forintot jelent a szervezetnek. Az önkormányzat ehhez úgy járult hozzá, hogy a kupakokért kapott pénzt megduplázta, így jött ki az 591 ezer forint. Jövőre a Dorombol-Lak Dunakeszi szervezetnek folyik majd a gyűjtés.

Érzékenyítő foglalkoztatásokat is tartanak majd az alapítvány munkatársai a dunakeszi kisiskolásoknak. A szervezet ugyanis sérült gyerekeket támogat. A hétköznapokban ez azt jelenti, hogy Dunakeszin a katolikus iskola befogadta a Veni Vidi Vici Alapítvány diákjait, két tantermet biztosított számukra, és ezzel lehetővé tette az országban jelenleg egyedülálló szociális integráció létrejöttét. A tantermet az ilyen gyerekek igényeihez alakították ki, így jelenleg egy osztálytermet és egy egyéni fejlesztő termet használhatnak. Az ép diákok a NAT szerint haladnak saját tantermeikben, a sérült diákok pedig speciális tanmenet szerint tanulnak. A lehetőség viszont adott: szünetekben, ebédidőben, ünnepségeken, az udvaron stb. találkoznak a gyerekek.

Az esemény apropója egyébként a fogyatékkal élők világnapja volt, amely ma van. Ennek keretén belül értékelték a „Mindannyian egyformák vagyunk, csak kicsit másképp” elnevezésű rajzpályázatot is.

A Veni Vidi Vici Alapítvány a 2019 óta évente megrendezett alkotópályázatát –  idén először – az ország összes alsós kisdiákja számára megnyitotta. A beküldött művek célja volt megmutatni, hogy a sérült emberek is épp olyan fontos és értékes tagjai a társadalmunknak, mint ép társaik. 

A pályázat fővédnökségét a Jászai Mari-díjas Szervét Tibor színművész töltötte be, a pályamunkákat pedig olyan neves zsűritagok értékelték, mint a Tamási Áron-díjas Mihályi Magdolna (a Csíki Versünnep és a Székelyföldi Varga Sándor Verstábor szervezője), a Zsoldos Péter-díjas Molnár Berta Eleonóra (műfordító, pszichológus, művészetterapeuta), Dióssi Csaba (Dunakeszi polgármestere) és Deézsiné Telek Ágnes (Krisztus Király Római Katolikus Általános Iskola igazgatója).

A pályázat három fő kategóriában, egy Facebook különversenyen és támogatói különdíjak formájában is jutalmazta a remekműveket. A nyertes osztályok:

Legtöbb alkotást beküldő osztály

  • 1-2 korosztály: Sándorfalvi Pallavicini Sándor Általános Iskola 2.C osztály
  • 3-4 korosztály: Lorántffy Zsuzsanna Református Iskola 4.A osztály

Legtöbb fajta eszközt felhasználó osztály

  • 1-2 korosztály: II. Rákóczi Ferenc Sportiskolai Általános Iskola 1.B osztály
  • 3-4 korosztály: Sándorfalvi Pallavicini Sándor Általános Iskola 4.B osztály

Legkreatívabb alkotást beküldő osztály

  • 1-2 korosztály: Implom József Általános Iskola 2.C
  • 3-4 korosztály: Podmaniczky János Evangélikus Óvoda és Általános Iskola 4.B

A nyertes osztályok GémKlub társasjátékcsomagokat, iskolájuk pedig KonyhaKütyü vásárlási utalványokkal lettek gazdagabbak.

Facebook különverseny (a három legtöbb kedvelést gyűjtő osztály)

  • Szent János Katolikus Általános Iskola 2.A osztály
  • Podmaniczky János Evangélikus Óvoda és Általános Iskola 4.B osztály
  • Lajosmizsei Fekete István Sportiskolai Általános Iskola 2.C osztály

Támogatói különdíjasok

  • TeMarketinged különdíj: Dunakeszi Bárdos Lajos Általános Iskola 2.B osztály ÉS Krisztus Király Római Katolikus Általános Iskola 4. (Fügefa) osztály 
  • Gémklub különdíj: Lorántffy Zsuzsanna Református Iskola 2.A osztály
  • Alkotó Anyu különdíj: Encsencs – Penészlek – Nyírvasvári Általános Iskola Penészleki Tagintézménye 4. osztály

A gyerekek által készített – több mint 400 – pályamunka nagy része a Veni Vidi Vici Alapítvány honlapján és az alapítvány Facebook-oldalán is megtekinthető.

Előző cikkÚjabb 400 fa érkezett Dunakeszi zöldesítésére, egyet elültettek belőle a Katonadombnál
Következő cikkHalálos baleset a 2102-es úton, árokba rohant egy autó, a dunakeszi rendőrök vizsgálják az eset