Dunakeszi szinte már hozzászokott, hogy ha elindul a Virágos Magyarország versenyen, vagy más, településfejlesztési megmérettetéseken, akkor mindig díjjal tér haza. Kering egy pletyka ezzel kapcsolatban, hogy egymás utáni években nem szoktott ugyanaz a település elismeréseket kapni, de erre Dunakeszi rendre rácáfol.

“Kétszer már kaptunk díjat a Virágos Magyarország versenyen, de ekkora elismerést eddig még nem. A környezetszépítésért elnyertük a miniszterelnöki különdíjat” – írja Dióssi Csaba polgármester a közösségi oldalán. “Köszönöm Tóth Eszter főkertészünknek, Balás-Szabó Krisztina főkertész-asszisztensünknek és Nyíri Márton környezetvédelemért felelős alpolgármesternek, hogy Dunakeszi közterei, parkjai, virágágyásai minden évszakban szemet gyönyörködtetőek. Ehhez pedig kell a szakértelem és a női szépérzék” – írja büszkén a polgármester.

Tóth Eszter, a város főkertésze úgy nyilatkozott, hogy boldogság számára, hogy a szakmai zsűri kiemelkedőnek látja a munkájukat. “A gondolkodásunk innovatív, a fenntarthatósági szempontokat figyelembe veszi, ökologikus elveket követ és segíti a közösség építését, és a zsűri értékeli azt, hogy Dunakeszi a zöldinfrastruktúrák, a zöldhálózatok kialakítása és minősége terén is az elmúlt években ugrásszerűen fejlődött. Nekem a Miniszterelnök úr szavaiból az hatolt a legjobban a szívemig, hogy egy fa, egy virág az ott élők közösségért kerül elültetésre… Ők igazán boldogok lehetnek, hiszen vannak, akik értük dolgoznak, hogy az ő környezetük szebb legyen, és az a fa, amit elültetnek, az az ott élő közösségnek fog árnyékot, tisztább levegőt adni. Igen, mi ezért dolgozunk, hogy szebb, barátságosabb, egészségesebb, élhetőbb legyen a környezetünk. A miénk. Mindenkié. Köszönet! Köszönöm, hogy itt lehettem a díjátadón Krisztával, a kolléganőmmel, aki a legszebb virágágyásokat tervezi széles e világon és Sipos Dáviddal, aki alpolgármesterként a városvezetést képviselte, akiknek a támogatása nélkül mindez nem sikerülne. Köszönet mindenkinek, aki segít nekünk, aki dolgozik velünk, aki ültet, gyomlál, tervez, fát ápol, füvet vág, növényt nevel, és vigyáz rá” – nyilatkozott meghatottan a főkertész.

Nyíri Márton, a város környezetvédelemért felelős alpolgármester így nyilatkozott: “Amikor 2010 környékén útnak indítottuk a Zöld Dunakeszi Programot, még remélni sem mertünk ilyesmit. De ezúttal szakmai zsűri véleménye alapján ismerték el Dunakeszit, a virágos és gyönyörű parkjainkat, szakszerűen kezelt zöldterületeinket. Ehhez persze kevés volt a politikai szándék, szakemberek kellettek hozzá, és női szépérzék.”

Előző cikkSegítsen a rászoruló családokon
Következő cikkHúsz ország 119 teniszezője versenyzett Dunakeszin