Lucz Dóra hatodik helyen végzett kajak egyes 200 méteren a tokiói olimpián. A szám másik magyarja, Kárász Anna a B döntőben hetedikként zárva összesítésben 16. lett. Később Kopasz Bálint aranyérmes lett 1000 méteren Tokióban.

A keddi döntős program előtt közvetlenül egy utasszállító repülőgép húzott el meglehetősen alacsonyan a pálya felett, hogy a közelben fekvő Haneda repülőtéren landoljon. Az általa keltett hullámokat ugyanakkor nem érzékelték a futam résztvevői, mert a hátszél néhány óra alatt szinte viharossá fokozódott, s erősen fodrozta a vizet.

Az UTE dunakeszi születésű versenyzője, Lucz Dóra ezúttal nem tudott beleszólni a dobogós helyek sorsába, végig a középmezőnyben haladt és hatodikként csapott a célba.

Lucz Dóra arról beszélt a futam után, hogy nem felhőtlenül boldog, mert ez lehetett volna jobb is. “Örültem, hogy Magyarországot képviselhettem az olimpián, mert kajakban már kijutni is nehéz ide, hiszen a hazai mezőny nagyon erős” – zárta gondolatait a Dunakeszin nevelkedett sportoló.

Dóra nevelőedzője azt mondta a Postnak, hogy korábbi versenyzője 2024-ben újra ott lesz az olimpián, igaz, akkor már 500 méteren versenyez majd, hiszen a 200-as számot kiveszik a programból. Rasztótzky János kimondottan elégedett volt neveltjének időeredményével, amely folyamatosan javult, és azt gondolja, hogy 2024-ben már akár éremmel is számolhatnak.

Úgy fogalmazott, hogy az 500 méterhez Dóra gyorsasága megvan, ráadásul nem kell érdemben tovább erősödnie. “Az 500-hoz nem kell annyi robosztus izom, mint a 200-hoz” – fogalmazott. Rasztótzky János, egyben emlékeztetett arra, hogy Lucz Dóra Dunakeszin kezdett el kajakozni. Feleségével, Rasztótzky Gizellával büszkék a Lucz lányokra, akik közül Anna szintén ott lehet Párizsban.