A dunakeszi választási körzetben a Demokratikus Koalíció indíthat képviselő-jelöltet a 2018-as tavaszi országgyűlési választásokon. Erről állapodott meg az MSZP és a DK. Dunakeszin nem a városi testület baloldali megmondóembere, Radnóti Henrik próbálkozhat majd, hanem valószínűleg Rónai Sándor.
Rendes, becsületes, de eléggé súlytalan politikus, ami a választásokat illeti – így jellemezte forrásunk Rónai Sándort, aki valószínűleg a DK színeiben méretheti meg magát jövő áprilisban az országgyűlési választásokon Dunakeszin. Mindez azért érdekes, mert évekig az vélelmezték a helyi kormánypártiak, hogy Radnóti Henrik próbálkozhat majd, hiszen igen aktívan részt vett a városi politikai életben. A nyári hiányzásos ügye azonban látványos közéleti visszavonulásra kényszerítette. Ekkor tűnt fel a politikát felszínesen követők számára az eddig inkább Pest megyében aktív Rónai Sándor, aki az ellenzéki sajtóban látványosan próbálta védeni Radnóti Henriket. Tette ezt úgy, hogy tőle tudhattuk meg, párttársát évtizedek óta betegség gyötri. Az Indexnek azt nyilatkozta Radnótiról:
A mozgásszervi problémájától függetlenül azonban rendszeresen sportol, kerékpározik. De tudni kell a problémájáról, hogy egyik percben még 60 km/órával teker, a másik percben nem tudja felemelni a kezét.
Mindezt azért említhette, mert Radnóti Henrik egy júliusi képviselő-testületi ülésen nem vett részt, majd másfél hónappal később orvosi igazolást hozott arról, hogy kezelés alatt állt. Története szerint délelőtt még jól volt, hogy délutánra már ne tudjon autóba ülni, így elmenni a testületi ülésre.
Az ügyet árnyalja, hogy Radnóti Henriket a jobbikos Varga Zoltán Péter is próbálta védeni. Egy szeptemberi zárt testületi ülés után ő írt a Facebookon először arról, hogy a város vezetősége aggályosnak tartott egy, azóta már sokat emlegetett orvosi igazolást. Magyarán a zárt ülésen elhangzottakat ő tárta, látszólag védendő Radnótit, a nyilvánosság elé.
A Fideszben egyébként a nyári fejlemények után nem lepődtek meg igazán Radnóti Sándor esetleges indulásán. Radnóti ügye után logikus lépésnek gondolják. Inkább az volt számukra a kérdés, hogy a baloldal kivel próbálkozik bevenni Dunakeszit. Szocialista vagy gyurcsányista jelölttel. A szocialistákra kevésbé számítottak, hiszen elbizonytalanodásukra korábban már voltak jelek. Ennek egyik állomása volt Velez Árpád kiszállása a szoci politizálásból, de a pártvezetők szerdai megállapodása után ez is eldőlni látszik.