A Dunakeszi Nyugdíjas Kiránduló Klub a Petőfi-emlékév alkalmából április 5-én házi vetélkedőt szervezett a klubtagok számára a József Attila Művelődési Központban. Szavalni, képkirakózni is kellett, de a gyorsaság ugyanúgy pontot ért.
„A klubunknak van egy jól kialakult magyarságtudata. A Petőfi 200. jubileum év kapcsán a géniusz nagysága előtt tisztelgünk ezzel a rendezvényünkkel. 4 csapat, 5 fővel, 13 feladatban méri össze a tudását. A versennyel próbálunk a magyarságtudatunkból egy szeletet kinyilvánítani a világ felé” – mondta a rendezvényről Zupka Sándor, a klub elnöke.
Az elnök a verseny megnyitóján pár mondatban megemlékezett Petőfi Sándorról, aki a nemzeti legendárium központi figurája, és akinek az életét legalább olyan kultusz övezi, mint a költészetét. A 26 évet megélt költő majdnem ezer költeményt írt. Petőfi a magyar romantika kiteljesítője, aki ismeretlen témákat honosított meg a magyar költészetben, nála jelent meg először a családi líra, vagy szerelmi költeményeiben a hitvesi, házastársi szerelem ábrázolása. Ő írt először verseiben a világszabadságról is. Közérthetően, egyszerűen szólt mindenkihez, hiszen a nép nyelvét beemelte az irodalomba.
A verseny kérdései Petőfi életútjának, művészetének állomásaira vonatkoztak. A szellemi vetélkedőn ponttal jutalmazták a 13 feladat különböző képességeit. A gyors válaszadást, az ügyességi képösszerakást, a versmondást és a villámkérdésekre a helyes válaszokat.
Petőfi több verse népdalfeldolgozás formájában is megmaradt, ezekre is mondtak példákat a versenyzők. A recitálási feladatban a versenyt figyelemmel kísérő népes közönség többször kisegítette a versmondásban elakadt versenyzőket, amely szintén arról tanúskodik, hogy Petőfi verseit tényleg sokan tudják kívülről.
A verseny győztese a 2. csapat mellett maga a közönség, akik szintén felfrissíthették tudásukat a legnagyobb magyar költő életútjával kapcsolatban.