Dunakeszin három gimnáziumban írják meg a diákok a központi felvételit január 18-án. Lehet nyolc és 4+1 évfolyamos képzésekre is jelentkezni, mutatjuk a legfontosabb helyi tudnivalókat.
Január 18-án, szombaton több tízezer diák ragad tollat azért, hogy bejusson a kívánt középiskolába. Dunakeszin három intézménybe is lehet jelentkezni, az alábbiakban megtalálja a szükséges információkat.
Radnóti Miklós Gimnázium
A gimnázium azon kivételes intézmények közé tartozik, ahol megmaradt a nyolc évfolyamos képzés. Ráadásul az elmúlt pár évben már két párhuzamos nyolcosztályos évfolyamot is indít a Radnóti, ahová köztudottan a város, illetve a környéken élő diákok közül csak a legjobbak juthatnak be. Nemrég írtunk például arról, hogy az ötödikes, azaz első kis gimnazistás diákjaik megnyerték a Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntőjét, ezzel kvalifikálva magukat a nemzetközi megmérettetésre. A negyedikes diákok felvételijét a Fazekas Mihály Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskolában (Radnóti u. 10.) lehet megírni, az ezzel kapcsolatos tájékoztatót itt találja.
Természetesen a hagyományosnak számító nyelvi előkészítős 4+1 éves képzésekre is ezen a napon lehet majd megírni, erről részletesen itt tájékozódhat.
IV. Béla Király Gimnázium
A diáknegyedben működő gimnázium mindkét 4+1 évfolyamos képzésében nagy hangsúlyt fektet a nyelvtanulásra, a külföldi tapasztalatszerzésre és a külföldi iskolákkal való kapcsolatépítésre. Egyik típus az 5 évfolyamos, nyelvi előkészítőre épülő angol két tannyelvű osztály, a másik az 5 évfolyamos, nyelvi előkészítőre épülő nyelvi tagozatos osztályok angol, illetve német nyelven. A felvételivel kapcsolatos információkat ide kattintva érheti el.
Váci SZC Lányi Ferenc Technikum és Szakképző Iskola
Az általános iskolai tanulmányok befejeztével továbbtanulási lehetőségként választhatók a szakképző iskolák, illetve a technikumok. A szakképző iskolában 3 éves képzésben vehetnek részt a szakmai oktatás e formáját választó fiatalok. Az első év végén a tanulók ágazati alapvizsgát tesznek, ami átjárhatóságot biztosít az ágazaton belül más szakmák és akár a technikumi képzés felé. A technikumban 5 éves a képzés időtartama. Ebből az első 2 év az ágazati alapoktatás, amelyet a technikumban is alapvizsga zár.
A tanulóknak a jelentkezéskor elég az ágazatot megjelölniük. A közös ágazati alapok megismerését követően kell csak eldönteniük, hogy mely konkrét szakmát szeretnék a szakképző iskolában 2, technikumban 3 éves szakirányú oktatás során elsajátítani. A szakirányú oktatás cégek közreműködésével, valós munkakörnyezetben megvalósuló duális szakmai oktatás keretében, vagy ilyen lehetőség hiányában az iskola tanműhelyében zajlik. Az alábbi szakmák elsajátítására van lehetőség: elektronikai technikus, gépgyártás-technológiai technikus, pénzügyi-számviteli ügyintéző, sportedző (a sportág megjelölésével), sportszervező, szoftverfejlesztő- és tesztelő. Az intézmény felvételi tájékoztatóját itt olvashatja.
Pótfelvételi
Január 28-án, 14 órától azok a tanulók írhatnak pótfelvételit, akik 2025. január 18-án nekik fel nem róható okból (orvos által igazolt betegség) nem tudtak részt venni az írásbeli vizsgán.