Két elmaradt találkozó után újra találkozhattak a dunakeszi nyugdíjasok a város polgármesterével. Dióssi Csaba az elmúlt bő 2 év fejlesztéseit ismertette és válaszolt a feltett kérdésekre is.

Kőrösi park, Krisztus Király iskola, alagligeti óvoda, Kispiac megnyitása – hosszan sorolta az elmúlt két és fél év fejlesztéseit Dióssi Csaba a Dunakeszi Nyugdíjas Kiránduló Klub tagjainak. Az ismertetésből nem maradt ki a szakrendelő teljes felújítása és a kormányablak kialakítása sem a nagyállomásnál.

Hosszan beszélt arról a technikai gyűjteményről, amely már-már múzeumként nyílik meg az egykori házasságkötő terem területén.

Kiemelt helyet kapott a diáknegyed, a polgármester óvatosan 2025-re tette a dupla gimnáziumok indulását, de köztudott, hogy törekszenek az egy évvel korábbi startra is, legalább az egyik gimnáziumban.

A jövőről szólva szólt a Bárdos iskola tervezett felújításáról, és a Sweet Point területének újraálesztéséről. Erről pont a napokban írtunk.

Csoma Attila tanácsnok a város balatoni üdülőjében történő, időseknek szánt kedvezményes turnusokról beszélt júniusi és szeptemberi időpontokat említve, de felhívta a figyelmet, hogy sietni kell, mert nagy az érdeklődés.

Csoma Attila

Mintegy bő félóra után a kérdések következtek. Szó esett a Dunakeszi Kártyáról. Itt Dióssi Csaba elmondta, hogy az állandó lakóknak akarnak kedvezni, mert például az állami támogatásokat ez alapján kapja a város, de

tervezik egy társkáryta bevezetését,

amely azért nem lesz olyan “erős”, mint az igazi. Leginkább a kártyatulajdonos ajánlására kaphat majd valaki ilyen társkártyát.

Dióssi Csaba

A gyártelepi vasúti aluljárót nagyon szemetesnek, elhanyagoltnak találta az egyik kérdező. Alapvetően ez egy MÁV terület, amelyhez az önkormányzat nem nyúlhat hozzá – mondta a polgármester, aki pont csütörtökön tárgyal egy MÁV-illetékessel, akinél szóba hozza majd a nagyállomás akadálymentesítését is.

Szóba került a nyugdíjasoknak szervezett szűrőnap, leginkább megköszönték ezt, Dióssi Csaba örömmel nyugtázta a hozzászólást. A Post úgy tudja, hogy rendszeressé próbálják tenni a szűrőnapot.

Tóth Eszter

Több észrevétel Tóth Eszter főkertészhez szólt. A Kegyeleti parkban megújítanak két sétányt, itt majd sírokat lehet “örökbe fogadni”. A Casalgrande tér megújítását is tervezik, itt nincs öntözőrendszer, ezért a fák, cserjék korlátozottan tudnak növekedni, de folyamatosan karbantartják őket. A főkertész számos, lokális problémát érintő kérdésre válaszolt, fák visszavágása, fémlapok eltávolítása, olyan bokor rendezése, amelybe hajléktalan szállásolta be magát, csak jelzésértékűen soroljuk fel. Tóth Eszter megvédte azt a koncepciót, hogy például a főtéren rendszeresen cserélik a virágokat, de egyben jelezte, törekszenek évelő növények telepítésére is.

Végül szóba került, hogy az ELMŰ milyen elv alapján metszi meg a fákat. Van egy 3-5 méteres védőtávolság és azon belül a vezetékek védelmében szabadon gallyazhatnak – jött a válasz. Annyi a fejlemény, hogy egyeztetve az áramszolgáltatóval, ezentúl több utcában a város végezheti el ezeket a munkákat, amely remélhetően szakszerűbb lesz.

dr. Pál Miklós

Ha jön egy erre járó orvos, azt megpróbáljuk itt tartani – ezt már az SZTK vezetője mondta, hiszen ő is érzékeli, hogy nincs elég szakember az egészségügyben. Dr. Pál Miklós elég keményen arról beszélt, hogy a magán és az állami egészségügy összekeveredése káoszt okoz. Példaként említette, hogy naponta 500 telefonnal keresik meg őket, gyakran magánorvosi beutalókra hivatkozva, ezt nehezen tudják kezelni, de ha valaki ebben segít, azt köszönettel elfogadja.

Mindenesetre csak az egészségügyről legalább 40-45 percet beszéltek a kérdezettek a másfél órás válaszadás során. Svédország többet fizet – állapította meg végül Dióssi Csaba polgármester, akinek tapssal köszönték meg a nyugdíjasok az együtt töltött 2 órát.

Előző cikkSzétszórja a zajt, különleges falakat kapott az M0-ás Dunakeszinél
Következő cikkŐrzi helyét a Radnóti a gimnáziumok rangsorában