2018-ban alakult meg VS Dunakeszi triatlon szakosztálya. Mostanra már legalább 70 versenyzőjük van. A Dunakeszi Polgár Sági Zsolt vezetőedzővel beszélgetett.

A triatlon három sportág ötvözete, úszás, kerékpározás és futás. A VSD legjobb triatlonosa László Tibor 10 óra 15 perc alatt végez a 3,8 km-es úszással, 180 km kerékpározással, 42,195 km maratoni futással. A magyar bajnokságot 8 és félóra körüli idővel lehet megnyerni.

A többiek kisebb-nagyobb futóversenyeken, csapatban érnek el sikereket. A Dunakeszi Polgár cikkéből kiderül, hogy az Aldi futógálán a 3×2 km-es női váltó (Ujvárosi Lilla, Kuthy Dorottya, Berta Brigitta Dorina) aranyérmes lett. A Spar futóversenyen a 4×2 km-es távon a győztes csapat tagjai: Újvárosi, Kuthy, Fekete Rebeka, Berta).

A férfiak is kitettek magukért, a 4×2 km-es váltó második lett (Horváth Simon, Király Nándor, Kovács Levente, Ujvárosi Máté). Legutóbbi futóversenyünkön 29 fős induló csapatunk 4 arany, 6 ezüst, 4 bronzérmet szerzett.