A Fölszállott a páva szereplői is fellépnek szombaton a Szent Mihály napi búcsún. Az idősebbek még jól emlékezhetnek, a Röpülj páva! című műsorra, ami 1969-81 között futott az akkori M1 csatornán. Az állami televízió 2012-től új formában készíti el a népzenei vetélkedőt. Idén novemberben indul a 6-14 évesek második sorozata. A tavalyi díjazottak jönnek most el Dunakeszire.
Busai Bori és Mahovics Tamás, Váradi Levente felvétele
Busai Bori és Mahovics Tamás, Váradi Levente felvétele
A tavalyi évad győztesei, azaz az első gyermekévad sztárjai jönnek el az október első hétvégéjén tartandó dunakeszi búcsúba. A fiatal népművészek szombaton 17 órakor lépnek fel. Mielőtt őket bemutatnák, annak jártunk utána, hogy ezek a fiatalok miért nem stresszelnek a kamerák előtt, nem zokognak, ha más jut tovább, vidámak akkor is, ha valakit jobbnak lát a szakmai zsűri.
Scrob Andrea és a 2012-es zsűri
Scrob Andrea és a 2012-es zsűri
Nem felkapott szülők lufi gyerekeivel készülnek az adások – vág mellbe a mondatával Scrob Andrea a műsor felelős szerkesztője, amikor arról érdeklődöm, hogy miképpen kerülik el a sírást a színpadon. Mert ezek a fiatal művészek tényleg boldognak látszanak az adásokban. A televíziós szakember, aki nem mellesleg a műsorok forgatókönyvírója is, arról beszélt a Postnak, hogy a Páva színpadára álló gyermekek vágyják egymás társaságát, mert aki ebbe a tehetségkutatójába jelentkezik, annak az értékrendje is hasonló.
Bartina táncegyüttes, Váradi Levente felvétele
Bartina táncegyüttes, Váradi Levente felvétele
Hogyan lehet ezt bizonyítani annak, aki nincs benne a népzenei életben – kérdeztük Scrob Andreától. A Bartina táncegyüttes példáját említi. Miközben Szekszárd városának hivatalosa kitüntette őket, sőt, az egész ország meghajolt a tehetségük előtt, a saját iskolájukban a kortársaiktól nem kapták meg ugyanezt az elismerést. Így nem csoda, hogy minden perc öröm számukra, amelyet ebben a közegben tölthetnek.
Haraszti-ikrek, Váradi Levente fotója
Haraszti-ikrek, Váradi Levente fotója
Hasonlóan tanulságos történet a szintén kategóriagyőztes palóc Haraszti-ikrek esete. Miközben a döntőben a szereplésre vártak, nyoma sem volt szakmai féltékenységnek a kulisszák mögött: a gyimesi Kostelekből érkező Vrencsán Anitával tanítgatták egymásnak a saját tájegységük dalait. Ez számukra nem is igazi verseny, hanem egy páratlan lehetőség arra, hogy megmutassák egymásnak tudásukat, és örömükben osztozzanak egy egész nemzettel – magyarázza a televíziós szakember.
Szent Mihály napi búcsú
Dunakeszin szombaton az ikrek és a tánccsoport is fellép. Valamint itt lesz Ifj. Ürmös Sándor, aki 13 éves létére már felnőtt zenekar cimbalmosa. Láthatják majd Busai Borit és Mahovics Tamást is, ők voltak tavaly a legkisebbek.
[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=e5tgKJ88b6g[/youtube]
Program
Program
Az állami televízióban egyébként már készül a negyedik évad. Novembertől lesz látható, és ismét fiatalok szerepelnek benne.
Előző cikkTényleg mély lesz a medence, épül a tanuszoda
Következő cikkValaki máris kárt tett a Pálya utcai oszlopokban