A több, mint harminc éves hagyományoknak megfelelően a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában idén is megrendezték a Dunakeszi Helytörténeti Vetélkedőt. Az eseményen díjazták a felkészítő tanárokat is, de a diákok közül sem távozhatott senki ajándék nélkül. Összesen kilenc négy fős csapat indult idén a versenyen, akik egy forgó színpados rendszerben tették próbára a tudásukat és az ügyességüket.

Az esemény hosszú évek óta a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és a Révész István Helytörténeti Gyűjtemény közös szervezésében, önkormányzati támogatással valósul meg. Kerekes Dóra, a gyűjtemény vezetője, Kárpáti Zoltánné igazgató és kollégái idén is igazán élvezetes és színvonalas vetélkedőt állítottak össze a diákok számára.

“Dunakeszi egy rendkívül dinamikusan fejlődő város, ennek ellenére nagyon fontos a hagyományok tisztelete, erre egy nagyszerű fórum a Dunakeszi Helytörténeti Vetélkedő. Köszönjük mindenkinek, akik a munkájukkal hozzájárultak ehhez a rendezvényhez” – nyilatkozta Nyíri Márton alpolgármester, történelemtanár, az esemény védnöke.

A felkészítés is hosszú folyamatot vesz igénybe, ugyanis minden évnek megvan a maga témája. A felkészülés során írásos, fényképes anyagokat kapnak a diákok, majd be is járják az adott területet, ami az aktuális verseny kiemelt témája.

Előzetesen egy kincskereső túrát kellett megtervezni a gyerekeknek, amely magában foglalta a feladatokat, a megfejtéseket és magát a kerettörténetet is. A település egészére vonatkozó általános tudást egy keresztrejtvénnyel mérték fel, ezt követően Gérecz Attila életével kapcsolatos szabaduló szobás feladat várta a diákokat.

Egy dominószerű feladat és az Aranyvonattal kapcsolatos kreatív feladvány is része volt a vetélkedőnek.

Ezen kívül egy kvíz, mesélő fényképek és egy meglepetésfeladat is várt a gyerekekre. Ez nem volt más, minthogy a Megy a gőzös dallamára kellett egy dunakeszi vonatkozású versszakot írni, ez láthatóan már nagyobb fejtörést okozott a csapatoknak.

A felkészítő tanárokat is díjazták

“Szeretném megköszönni a felkészítő tanároknak, akik hatalmas odaadással készültek a diákokkal a versenyre, csak azért, hogy ezek a fiatalok többet tudjanak meg városukról, Dunakesziről” – nyilatkozata Kerekes Dóra, a vetélkedő egyik házigazdája.

A zsűri tagjai Szekeres-Joó Eszter, Szabóné Ónodi Valéria és Zentai Kati voltak, az esemény fővédnöke pedig idén is Dallos Gyula örökös magyar bajnok, miniszteri biztos volt.

Eredmények

Összesen 240 pontot lehetett elérni, a végeredmények pedig 120-195 pont között oszlottak meg.

Emléklapot kaptak: Dunakeszi régészek, Sokkoló spenótok, Fantasztikus négyes, Gyártelepi gyors és a Karavella Dunai daliák

1. Hely: Dunakesziről jöttünk (Szent István Általános Iskola diákjai) 

2. Hely: Dunakeszi odateszi

3. Hely: Keszi kincsei 

Előző cikkOnline is jelentkezhet az áprilisi családi szűrőnapra