Az agglomeráció ingatlanpiaca virágzásnak indult a megemelkedett fővárosi árak miatt, azonban ez csak nyár elejéig tartott, amikor megtorpanás következett be, amit még a CSOK-változás sem tudott ellensúlyozni.

„Az elmúlt egy évben igen erős érdeklődés mutatkozott Budapest északi agglomerációja iránt, melynek Dunakeszi az egyik nyertese. Ez elsősorban a főváros közelségének és a település jó infrastruktúrájának köszönhető. De hozzájárul az épülő M2-es autópálya várható hatása, valamint, hogy hamarosan emeletes vonatok állnak forgalomba a Budapest-Szob vonalon” – mondta Balla Frigyes, a Balla Ingatlan dunakeszi irodájának szakmai vezetője.

Ugyanakkor nyár elején valamelyest visszaesett a vevői érdeklődés az ingatlanpiacon, és ezzel együtt az árak emelkedése is mintha megtorpant volna – derült ki az ingatlanközvetítő szavaiból. Érdemleges változást a július 1-jei CSOK-változások sem eredményeztek. A szakértő véleménye szerint mindennek köze lehet a Magyar Állampapír Plusz nevű államkötvény kibocsátásához, mely érdeklődőket vont el az ingatlanpiacról.

 

A legkeresettebb ingatlantípusba a kétszobás, illetve az egy plusz kétszobás lakások tartoznak, míg a házak esetén a nappali plusz három- vagy négyszobás kialakítást preferálják a vásárlók. Előbbiek eladási ára 30-35 millió forint között mozog, míg a házak esetében rendkívül nagy a szórás, hiszen változatosak a telekméretek, eltérő a fekvés és az állapot. Az ugyanakkor elmondható, hogy Dunakeszin elfogadható állapotú házat most nem nagyon lehet kapni 50 millió forint alatt – szögezte le az ingatlanközvetítő.

Ami az elhelyezkedést illeti, a legkeresettebb részek közé tartozik a Dunapart lakópark, elsősorban kiváló infrastruktúrájának köszönhetően: közel fekszik hozzá a központ, ahogy a fő tömegközlekedési csomópontok is. Szintén keresett a Barátság úti lakótelep, ahol Dunakeszi panelállományának legnagyobb része található. Emellett a Tóvárosi rész és a vele szemben található Toldi lakópark is kedvelt, amelyekben a téglalakások mellett családi házak is találhatók. A családi házas környékek között a vevők kedvelik még a víztorony környékét, vagyis az Alagi részt is – tette hozzá.

Ha az újépítésű ingatlanok piacát vizsgáljuk, akkor azt látjuk, hogy leginkább ikerházak és családi házak épülnek Dunakeszin, míg társasházból csak néhányat találunk elszórtan, többek között a Városközpontban és a Malomárok lakóparkban. Ezek átlagos négyzetméterára 550-650 ezer forint között alakul, az ikerházakat 300-400 négyzetméteres telekrésszel 60-75 millió forintért lehet megvásárolni, a családi házakat pedig 500-700 négyzetméteres telekkel 80-90 millióért.

A szakember elmondta, hogy Dunakeszin a befektetők nagy része általában kivitelező, akik üres telkeket vagy bontandó házakat vesznek, majd építkeznek. Akadnak persze olyanok is, akik kiadásra vásárolnak, ők elsősorban a lakótelepet célozzák meg, mivel bérlakásokból a panelekre mutatkozik a legnagyobb kereslet.

Ami a jövőt illeti, Balla Frigyes szerint az elkövetkező hónapokban inkább kínálati piacra számíthatunk, a tulajdonosok már nehezebben tudják eladni ingatlanjaikat, így csökkennek az árak és hosszabbá válik az értékesítési idő is. Ez pedig azt jelenti, hogy felértékelődhet az ingatlanközvetítők szerepe – tette hozzá.

Előző cikkBringás reggelire hívják a dunakeszieket
Következő cikkA MÁV-vezér válasza az utazói panaszokra