Műkarácsonyfa vagy valódi? Ádáz vita zajlik ebben a kérdésben. Tóth Eszter főkertész inkább a természeteset ajánlja.

2010-ben készült egy tanulmány, amely több szempontból körbejárja ezt a közel sem egyszerű kérdést. Ami biztos, hogy egy műfenyőt minimum 4 évig kell használnunk, hogy a környezetvédelmi befektetése megtérüljön, és csak ezt követően lesz ökológiai lábnyomát tekintve egyre gazdaságosabb minden évben. Ekkor még mindig érdemes azzal is számolni, hogy a műfenyőnk műanyagból és fémből készült, a világ másik végéből szállították ide, és szinte sosem fog lebomlani – írja Facebook-posztjában Tóth Eszter

Tóth Eszter ezek után a nevelt fák ismérveit sorolja. Azt írja, hogy az igazi fenyőfánk, a karácsonyfa-neveldében éveken át oxigént termelt, az ünnep utáni feldolgozása során termelődő CO2 pedig egyensúlyban van az elnyelt CO2 mennyiségével. Felhívja arra is a figyelmet, hogy itt nem erdőirtásról van szó, hanem körbekerített területeken nevelgetett fák hasznosításáról.

Mindamellett írása erősen támogatja a földlabdás fenyőket. Felhívja a figyelmet arra, hogy az ilyen fák későbbi elültetésében a város segítséget nyújt. Akár magánterületen, akár úgy, hogy előzetes egyeztetés után meghatározunk neki egy helyet, ahol közterületen elültethető! Ültetés után gondozásáról, öntözéséről a város gondoskodik.

Ön milyen fenyőfát állít otthon karácsonykor?

Előző cikkA járvány miatt január 1-je után is lehet majd avart égetni, de nem Dunakeszin
Következő cikkHozzájutottunk a dunakeszi tanárok tesztelésének adataihoz