A dunakeszi Meseház Tagóvoda idén is különleges programmal ünnepelte a Föld napját. Az óvoda kertjét közösen szépítették a gyerekek, a szülők és a pedagógusok, az is kiderült, mennyi mindent tudnak a gyerek a környezetünkről.

Dócs Mihályné Julika, a Meseház Tagóvoda tagintézmény-igazgatójával beszélgettünk a családi napon, aki mint ismeretes, nemrég vehette át az országos Év óvodapedagógusa címet. A vezető már beszélgetésünk elején hangsúlyozta, hogy az intézmény nevelési programjában kiemelt szerepet kap a környezettudatosság.

 „Mindennapjainkban is törekszünk arra, hogy a gyerekeket játékosan, tevékenykedés közben tanítsuk meg a természet szeretetére – legyen szó csíráztatásról, magvetésről, vagy akár az őszi levélgereblyézésről” – mesélte.

A Föld napján a gyerekek saját palántáikat ültették el, amelyeket korábban magról neveltek az óvoda ablakpárkányain. A program különlegessége, hogy nemcsak az óvodások, hanem a családtagok is aktívan részt vettek a közös kertépítésben.

A szülők virágpalántákat, szerszámokat, virágföldet hoztak, és együtt munkálkodtak azon, hogy az óvoda udvara virágzó, színes kertté változzon. A program fényét a Farkas Ferenc AMI néptáncosainak és a Bárdos Lajos Általános Iskola citerásainak előadása emelte.

„A gyerekek számára hatalmas élmény, hogy amit a felnőttektől látnak, azt ők is kipróbálhatják – így válik a környezettudatos gondolkodás természetes részévé az életüknek” – mondta Julika.

Kiemelte, hogy nem csak ezen az egy napon foglalkoznak a környezettudatossággal. Egész évben része a nevelésnek a természet védelme: télen madáretetőket készítenek, tavasszal kertet gondoznak, ősszel pedig lombot gyűjtenek közösen a gyerekekkel.

A nap végére az óvoda udvara virágokkal és mosolygó arcokkal telt meg.

Előző cikkA Pest Vármegyei Kupa-döntőn izgulhatunk a dunakeszi csapatért
Következő cikkMegható vonulással búcsúztak iskolájuktól a radnótisok