Dócs Mihályné Julika, a Meseház Tagóvoda vezetője, legendás óvónő lett az Év tanára díjkiosztó óvodapedagógus kategóriájának győztese. A tanár kategóriában Polgár Anikó és Nagy Lajos kapta az elismeréseket. A díjakat Prof. Dr. Obádovics Csilla Zsuzsanna, a Kodolányi János Egyetem rektora és Tanárki Gábor, Fejér vármegye főispánja adták át Székesfehérváron, a Városháza dísztermében. Julika személyisége mindenkit elvarázsol, szakmai felkészültségén kívül derűs, elbűvölő természete miatt mindenki szereti őt és felnéz rá. Tudják, ő az az ember, akinek a társaságában nem lehet rossz napunk.

Az Év tanára díjat az Év tanára szakmai bizottsága ítéli oda olyan pedagógusoknak, akik a legtöbbet tették a magyar közoktatás, nevelés terén a bizottság tagjai szerint. Az egyik legnagyobb internetes középiskolai portál kezdeményezésére elindult Év tanára díj erkölcsi és anyagi elismerést is jelent azoknak a pedagógusoknak, akik áldásos tevékenységükkel hozzájárulnak ahhoz, hogy az elkövetkezendő generáció tagjai megfelelő tudás és megfelelő erkölcsi útmutatás birtokában készülhessenek fel az életre és a hátralevő tevékenységükre.


Dócs Mihályné 1986-ban kezdte pályáját. 2002 óta dolgozik óvodapedagógusként Dunakeszin. Közoktatás vezetői szakvizsgája után 2015-ben elengedhetetlennek tartotta, hogy a pedagóguséletpálya-modell mesterpedagógusi fokozatát elérje, ezért elkészítette és megvédte mesterprogramját, melynek céljai szorosan illeszkednek az intézményegység törekvéseihez.

Dócs Mihályné Julika a Meseház Tagóvoda 10. születésnapján

2016-tól a Meseház Tagóvoda tagintézmény-igazgatója. A tagóvodában koordinálja a pedagógiai munkát. Módszertani, pedagógiai felkészültsége kimagasló. Korszerű és megbízható szaktudományos ismeretekkel rendelkezik, amelyeket képes nevelési gyakorlatába, valamint irányító tevékenységébe beilleszteni. Szakmai munkájára a tudatosság, a tervszerűség jellemző. Az intézményegység alapdokumentumai mellett az oktatásirányítási rendszer elvárásait, valamint a városi érdekeket mindig szem előtt tartja.

A kollégákkal, a szülőkkel és a többi partnerrel való kapcsolatát a kölcsönösség és a konstruktivitás jellemzi. Mindenkivel szemben elfogadó, segítőkész, türelmes magatartást tanúsít. Hitelessége saját pedagógusi gyakorlatában gyökerezik. Pozitív gondolkodása eredményeképpen hisz az állandó fejlődésben. Mesterpedagógus szintű tevékenysége belső motivációjában és felelősségvállalásában is megmutatkozik. Szakmai együttműködések kialakításában kezdeményező szerepet vállal. Képes a szakmát érintő problémákról, kérdésekről szakmai párbeszédet kezdeményezni. Aktívan részt vesz a szakmai és a városi közéletben. 

2024: Dócs Mihályné Julika Dunakeszi Városi Pedagógiai díjat kapott

Dócs Mihályné kiváló óvodapedagógus, aki magas szintű szakmai tevékenységével modellként szolgál az intézményegység valamennyi munkatársa számára. Innovációs tevékenységével hozzájárul a nevelés eredményességének növeléséhez. Tudatos, tervszerű munkavégzése, jövőképe, többlettudása, sikerorientáltsága, motivációja garancia a további szakmai fejlődésre.

Előző cikkMunkácsy Mihály-díjban részesült Tuzson-Berczeli Péter
Következő cikkTavaszi nyitány címmel kezdik meg az évet a helyi képzőművészek