Cikksorozatunkban a helyi önkormányzati óvodák szokásait, hagyományait járjuk körbe. Az Eszterlánc Óvodában a szüretre, a Gyöngyharmat Tagóvodában a tökfaragásra kaptunk meghívást, ezúttal pedig a Piros Tagóvodába látogattunk el.

Idén is, mint 2017 óta minden évben, a Piros óvodás gyerekek egy hétig járták körül a Márton-naphoz kapcsolódó népszokásokat. Pénteken, a programsorozat zárónapján a szülőkkel közösen vonultak fel lámpásaikkal az óvoda körül. Az intézmény vezetője, Szabó Györgyi elmondta nekünk: “A néphagyományok megismerése, átörökítése nagyon fontos számunkra, és ez a mindennapi munkánkat is meghatározza.”

A magyar szokások, hagyományok átadására az óvoda oktatói minden lehetőséget megragadnak, ünnepekre, jeles napokra építenek a hétköznapokban. Ez alkalommal egy élménnyel teli hét zárásaként egy közös lámpás felvonulással zárták a Márton-napi programsorozatot, ahol mind a 10 csoport és szüleik is részt vettek.  

A csoportos séta hangulatát megalapozta a hangulatosan feldíszített óvoda és udvara. A bejárattól nem messze díszelegtek a csoportok kézzel faragott töklámpásai, amiket a kicsik még mindig nagy rajongással jártak körbe.

A gyertyafényes séta tökéletes alkalom volt arra, hogy összehozza a családokat, és egy kicsit mindenki kiszakadhasson a szürke hétköznapokból. 

“Azt gondolom, hogy a fény egyébként is a jóság és a szeretet szimbóluma a mindennapokban, szerintem a mai világban nagyon fontos, hogy olyan dolgokat juttassunk el a gyerekeken keresztül a szülőkhöz, ami a jóságot, a megértést, a támogatást, az önzetlenséget képviseli” -zárta a beszélgetésünket az óvoda vezetője.

Előző cikkDolgozzon a Dunakeszi Polgármesteri Hivatalban
Következő cikkA Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium továbbra is az elit középiskolák között szerepel