2011-ben rendezte meg a város első alkalommal a Dunakeszi Feszt rendezvényt, amelyen a sztárfellépők mellett a dunakeszi civil egyesületek és kulturális csoportok is bemutatkozhatnak. A XIII. fesztiválon szeptember 7-én, 10-16 óra között izgalmas foglalkozásokkal várták az egyesületek a sátraikban a családokat, leginkább a gyerekeket. A sportágválasztó pedig most is rendkívül népszerű volt, mint a korábbi években.
Azok, akik szombat délelőtt és délután látogattak ki a Duna-part mellett megrendezett Dunakeszi Fesztre, biztosan remekül töltötték az időt, hiszen sem játékban, sem sportolási lehetőségben nem szűkölködött a programkínálat.
A VSD 2 új szakosztályával is bemutatkozott a nagy sportágválasztón
A sportágválasztó mindig arra tesz kísérletet, hogy bemutassa a VSD kínálatát és kedvet adjon a diákoknak egy-egy adott sport kipróbálásához. Szeptember 7-én – aki bátor volt és nem fáradt el a nagy melegben – aktívan tölthette az idejét a fesztivál területén röplabdázással, kézilabdázással, kosárlabda-gyakorlással, asztaliteniszezéssel, illetve beleshetett a dzsúdó, a birkózás világába is. Sőt, a két új szakosztály, az akrobatikus tánc és a kajak is bemutatkozott.
Minden, ami zöld
Nyíri Márton alpolgármesterrel a Zöld Dunakeszi Sátorban találkoztunk, aki a finomabbnál finomabb gyógyteákat készítette el a gyerekeknek és a felnőtteknek egyaránt. Az alpolgármester hangsúlyozta, hogy a helyszínen a Zöld Dunakeszi Program pár elemét szeretnék bemutatni a gyerekeknek.
“Ez nemcsak egy önkormányzati sátor, mivel 2 civil szervezettel együtt várjuk a gyerekeket. Ma a ZöldEb – Kutyás Érdekvédelmi Egyesület, holnap pedig a Dunakeszi Civilek Az Állatokért Egyesület tart velünk, illetve a Rozmaring Erdei Iskolával közösen csináljuk a programjainkat, amelyek főleg családokat, gyerekeket szólítanak meg. Ennek egyik része a teaház, aminek nagy sikere van. Különböző gyógynövényekből keverünk teákat, amiket meg lehet kóstolni. Kutyás edukációs játékokkal, társasjátékokkal, nemezlabda-készítéssel, kavicsfestéssel, állatos memóriajátékokkal is készültünk, amelyek a környezetvédelemmel, az állatvédelemmel, az állattartással kapcsolatosak” – nyilatkozta Nyíri Márton.
Időutazásra hívták a gyerekeket
A Dunakeszi Helytörténeti Gyűjtemény sátrában Kerekes Dóra intézményvezető inspirálta a kincskereső játék résztvevőit. Az Időutazás a régi Dunakeszin játékot kifejezetten a fesztiválra készítették el az 5-11 éves gyerekek számára. A játék kerettörténete nem más, mint egy testvérpár időutazása, akiknek a régi Dunakesziből vissza kell térniük a jelenbe. A játék alatt 6 feladatot kell elvégezni a gyerekeknek, amelyek közül az elsőt és az utolsót a helytörténeti gyűjtemény sátrában, a többi 4 feladatot pedig a gyűjtemény másik 4 partnerének a sátrában oldanak meg. A játék ideje körülbelül 15 perc. Az időutazást nemcsak a gyerekek, de a felnőttek is élvezték.
A Kozsán Tehetségműhely csapata 6. alkalommal van jelen a Dunakeszi Feszten. Azok a gyerekek, akik egyszer ellátogatnak ide, biztosan visszatérnek még hozzájuk egy izgalmas játék reményében.
Mozgásfejlesztő, ügyességi, logikai, kommunikációs képességet fejlesztő játékok sora várja a gyerekeket a hétvége mindkét napján ezen a helyszínen, de kézműves feladatokkal és motivációs feladatokkal is találkozhatnak.
Kozsánné Tóth Marianna pedagógus nevét már sok dunakeszi lakos ismerheti, hiszen Marianna a Kozsán-módszer megálmodója, illetve a Játékos lépőkövek tanulásfejlesztő, interaktív munkafüzetcsalád és a hozzá tartozó tanulási önismeret-tanfolyam megalkotója, oktatója. Játékaikkal, feladataikkal a tanulás és az önismeret fejlesztését célozták meg. Vasárnap a helytörténeti játék állomásaként a LÉTRA Egyesület váltotta őket, akik Csemer Patrícia vezetévésel valósították meg Kozsán Tehetségműhellyel közös mottót: “Játssz vele, és nyerd meg!”
A kiváló programok után természetesen ismét sztárfellépők koncertjeire bulizhatnak a fesztivál résztvevői az est folyamán. Erről itt nézheti meg képes összeállításunkat.