A sakkozás mindenki számára mást jelent. Vannak akik versenyszerűen űzik vagy szeretnék a jövőben, s vannak olyanok is, akiknél a kikapcsolódás egyik formája. A fiatalon elhunyt sakkozónak, Nógrádi Attilának emléket állító verseny évről évre vonzza a kicsiket és nagyokat egyaránt.
Nógrádi Attila az Alagi DSK sakkozójaként öregbítette Dunakeszi város jó hírét egészen fiatalon – mindössze 25 éves volt – bekövetkezett haláláig. Éppen ezért az emlékére szervezett verseny céljai közé tartozik, hogy segítse az amatőr sakksport fejlődését és továbbra is a város jó hírnevét gazdagítsa.
A sakkot perzsa eredetűnek tartják, bár sok legenda övezi a történetét, mindig két személy játssza egymása ellen, maga az elnevezése pedig egyben azt a helyzetet is jelenti, amikor az ellenfél király ütésben van. Az első világbajnokságot a 19. század végén rendezték meg, míg a sakk olimpiai szereplésére a 20. század közepén került sor, azóta pedig kétévente mérhetik össze tudásukat a világ sakkozói a Nemzetközi Sakkszövetség bajnokságán.
Az emlékversenyen öt különböző korcsoport versenyzett három kategóriában egymással.
A sakkverseny korcsoportjainak első három helyezettje érmet és kupát is kaptak, emellett pedig pénzjutalomban részesültek. Az első hat helyezett mindegyike hazavihetett egy oklevelet és Magyar Sakkvilág egyik lapszámát.
A verseny a Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnáziumban rendezték meg. Korábban ITT írtunk az intézményről.
A verseny díjazottjai
I – II korcsoport: 1. Farkas Sára (Dunaharaszti), 2. Vanek Benedek (Budapest), 3. Balázsi Bence (Telki)
Felnőttek: 1. Sági Bence (Fót), 2. Balázs András ( Nyergesújfalu), 3. Inges Zénó (Jászberény)
A Word Fesztivál meghívására a Királyi Palotába való látogatást Sági Bence nyerte el.
A dunakeszi önkormányzat három hátizsák turista készlettel ajándékát Lénárt Kinga (Veresegyház), Révész Ádám (Sárkányölő), Virág Levente (Dunakeszi) kapta meg.
Radnóti Miklós Gimnázium Nyíri István igazgatója által adott ajándékot: Bettenbuch Rezső (Dunakeszi), Ispán Orsolya ( Dunakeszi), Lénárt Dorka (Veresegyház) kapta meg.
Sergyán Gyula Zoltántól, Sergyán Ödön sakk-könyvét Schmidt Botond (Dunakeszi) nyerte el.
Szentgyörgyi Sándor szokolyai sakkozó díjait, egy-egy sakk készletetet: K Nagy Dániel (Sárkányölő), Erdős Csongor (Dunakeszi), Kádár Attila (Sárkányölő) kapta.