Hosszú fehér asztalok mellett várakoztak a Radnóti Miklós Gimnázium aulájában a város oktatási intézményeinek pedagógusai. Izgatottak voltak, hiszen elismerést kaptak. Szakmájukat ünnepelték a városi pedagógusnapon.
Mielőtt kiderült volna, kik nyerték a Dunakeszi Év Pedagógusa elismerést és a számos egyéb díjat, egy rövid időre a diákok kerültek a középpontba. A Farkas Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola balett csapatának bemutatkozását követően egy népdalt és egy hatkezes zongoradarabot is meghallgathattak a vendégek.
Ezt követően az egybegyűltek számára véget értek a várakozás percei, és hárman a jelenlévők közül megkapták az Év Pedagógusa elismerést. Dióssi Csaba elsőként Szegedi Barnabásnénak adta át a díjat, aki tizenhét éve dolgozik az Eszterlánc Óvodában, ahol különös figyelmet fordít a sajátos nevelési igényű gyermekekre. A hölgyet követően két urat szólítottak a színpadra. Stefán Tivadar a Farkas Ferenc Zeneiskola ütőshangszerekkel foglalkozó tanára, aki nyáron zenei tábort is szervez növendékei számára. Míg az első két nyertes sok éve a pályán van, Szabó Gábor, a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola ének-földrajz szakos tanára, felsős igazgatóhelyettese nagyon fiatal, alig 29 éves. A nézőközönség vastapssal jutalmazta őket. Az ünnepség alkalmával a három nyertesen kívül számos pedagógus kapott elismerést. Az ő nevüket cikkünk végén olvashatják.
Az ünnepség végén ismét a diákok léptek elő főszereplővé. Két tehetséges zongorista, a Farkas Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola növendékei, Agócs Dávid és Ungár Cecília is bemutatkozott, és megismerkedhettünk a marimba nevű ütőshangszerrel Kiss Anna jóvoltából.
Miután véget ért az ünnepség, és mindenki útnak indult az ebédlő felé, pár szóra megállítottuk az Év Pedagógusa díj nyerteseit, akik nagy szenvedéllyel nyilatkoztak hivatásukról.
Stefán Tivadar zenetanár elmesélte, sok szülőnek nem jut eszébe, hogy ütőshangszeren is játszhatna a gyermeke, mivel a legtöbben szeretnék megúszni az otthoni “csörömpölést”. Kevesen tudják, hogy nem csupán a dobok számítanak ütőshangszernek, hanem a kifejezetten lágy hangzású marimba, vagy a vibrafon is.
Szegedi Barnabásné óvónőként szintén gyakran énekel, zenél a gyerekekkel.
Manapság nem csupán célszerű, hanem kötelező is használni a gyerekek számára otthonos, új elektronikus eszközöket.
A közös énekeket is lehet színesíteni hanghatásokkal – mondta Szegedi Barnabásné.
Szabó Gábor tanár úr maga is fontosnak tartja a digitális világ bevezetését az osztályterembe, de nehéz feladat is, mivel a diákok sok esetben tájékozottabbak ilyen téren, mint tanáraik.
Lássuk, az Év Pedagógusa címen felül kik és milyen elismeréseket kaptak ezen a napon.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Pedagógus Szolgálati Emlékérem elismerésben részesítette az alábbi pedagógusokat.
Kalmár Imréné, a Piros Óvoda óvodapedagógusa
Augusztin Erzsébet, az alagi tagóvoda óvodapedagógusa
Jávorszkyné Holovics Katalin, az Eszterlánc óvoda óvodapedagógusa
Haraszti Erzsébet, a Gyöngyharmat tagóvoda óvodapedagógus
Szabóné Czank Magdolna, az Eszterlánc Óvoda óvodapedagógusa
Vidáné Zara Edit tanító, Dunakeszi Szent István Általános Iskola pedagógusa
Nyugdíjazásuk alkalmából köszöntötték az alábbi pedagógusokat:
Szent István iskola: Juhász Terézia ének szakos tanár és Vidáné Zara Edit tanító
Széchenyi iskola: Csordás Imréné Magdi angol tanár, Munkácsyné Dékán Gyöngyi tanító
Bárdos iskola: Filyó Gábor rajztanár, Horváthné Szentléleki Katalin igazgatónő
Fazekas iskola: Szeidlné Kovács Edit tanító, Kundlyáné Szabó Ágnes tanító, Kovács Gáborné igazgatónő
Gyémánt diplomát kaptak az alábbi pedagógusok:
Belák Gyuláné
Bencze Istvánné
Réti Józsefné