Ahogy a szokás tartja: nincsen vásár, vásárfia nélkül. Idén sem kell mélyen a zsebébe nyúlni annak, aki ötletes és szép ajándékot vinne emlékül.

Immár hagyomány, hogy a búcsú körüli vásárosokat a kézművesek és termelők alkották. Ez több okból is különleges: egyrészt a termék, amit kézhez kapunk, valóban kézzel, és nem nagyipari mennyiségben készül. Másrészt pedig lehetőségünk adódik, hogy az áruk készítőjét is megismerhessük, akik gyakran nagyon barátságos emberek, így nem csupán egy vásárfiával, hanem egy szép emlékkel is térhetünk haza.

Kurján Ili harmonikus, derűs személyiség – ebből egy csipetet magunkkal is vihetünk egy portékájával

Ilyen tüneményes kedvesség jellemzi Kurján Ilit, akinek a portékái is bájosak, az árai pedig kifejezetten barátságosak. A hölgy elmondta, hogy szinte hobbiként űzi nyugdíjasként a különféle figurák és ékszerek megalkotását. Így juthatunk például 800 forintért egy kézzel horgolt, egyedi fülbevalóhoz, vagy gyermekeink ezer forint alatt találhatjuk meg legújabb kedvencüket: lehet kismacskát, kiskutyát, sőt, még lovat is kapni, avagy éppenséggel különös kis szörnyecskét. De mint mondja, sokan kedvelik az ékszerdíszes, gyöngyös könyvjelzőt is, mely nem csupán díszt ad a könyvünknek, de rendkívül praktikus ajándék is. Akinek csak 200 forintja van, az pedig hozzájuthat egy tüneményes, horgolt csatthoz, 700-ért pedig egyedi, horgolt táskadíszhez.

Ili tarka macskáit nagyon szeretik a gyerekek

Incze Attila logikai és táblajátékokat készít és árusít. Mint mondja, vannak a játékai között olyanok, melyek a régi játékok alapjaira épül ugyan, de mindig belecsempészik egy kis pluszt, amitől újszerűnek hat. Emellett pedig előszeretettel talál ki új játékokat is, melyek nem ritkán matematikai elven alapulnak. Noha kétségtelenül ezek a játékeszközök fejlesztik a logikai készséget, ám megsúgta, ő ezt annyira nem szereti kiemelni, mert ami a legfontosabb, a játék során jól érzik magukat a játékosok, hiszen jól szórakoznak, és ez a legfontosabb. Mint mondja: a logikai készség fejlődésének hozománya mindössze csak hab a tortán. Nála egyébként 200 forinttól már izgalmas játékra bukkanhatunk, ám szinte minden játéka 3000 forint alatt van. Fontos: nem csupán készíti és árusítja a portékáit, hanem be is mutatja azokat. Előadásai olyan népszerűek, hogy a kisebb tömegtől olyankor alig észrevehető.

Pazar sajtportéka előtt rengeteg az érdeklődő

Idén is kint van a kedves méztermelő, emlékeznek, ő az, aki a méhekről olyan szenvedéllyel beszél, hogy nem csupán a portékáit, hanem a történeteit is érdemes meghallgatni. Emellett pedig egy sajtkészítő család is népszerű. A férfi Kumi József Károly, aki feleségével árusítja hétvégenként a sajtot, amit hét közben készítenek. A férfi Csíkszeredáról származik, és a nagypapája régi receptjei szerint készíti a sajtokat. Az országban egyedülálló módon nála lehet kapni a kemencés sajtot, ami nem csupán egy különös névadás, hanem valóban kemencében sütik meg a sajtot, akár egy cipót. Valamint a másik egyedi termékük a kolbászsajt, mely nem csupán a formavilágában emlékeztet a kolbászra, hanem hasonló eljárással készítik és fűszerezik azt, így érve el a különös, és páratlanul finom ízvilágot.

Egy másik árusnál, mely égetett fafigurákat kínál, 400 forintért hozzájuthatunk a saját, névre szóló őrangyalunkhoz, vagy éppenséggel 350-ért olyan hűtőmágneshez, melyet magunk dekorálhatunk ki.. Mindemellett őszváró dekorációk, tűzzománc ékszerek, bőrművesek és más, kézzel készült csodákat árusítók várják azokat, akik különös, egyedi termékkel, és kedves emlékekkel szeretnének gazdagodni.

Előző cikkÓriási pezsgés Dunakeszi főterén
Következő cikkEzt szerették a dunakesziek az idei búcsúban