Már 2013-ban is komolyan számoltak a 3-as metró Dunakesziig történő meghosszabbításával. Erről térkép is készült, amelyet olvasónk küldött el nekünk. Közben a WWF aktivistái arra figyelmeztetnek, hogy a metró meghosszabbítása természetvédelmi területeket veszélyeztetne.

Egy 2013-as térképen jól látható, hogy milyen tervek születtek már akkor a 3-as metró Dunakesziig történő meghosszabbítására. A dokumentumot egy olvasónk küldte el nekünk, akkor a Vitézy Dávid féle, tömegközlekedéspárti BKK-nál dolgozott.

Egy másik, hasonló térképet is kitettünk már Facebook-oldlunkra, amelyet a Metróért Egyesület Facebook-oldalán találtunk. Itt a civil szervezet képviselője arról értekezik az ottani hozzászólókkal, hogy Káposztásmegyer teljes lakossága kb. 27000 fő, tehát kevesebb, mint Dunakeszi 43000-es lakossága.

Tudomásul kellene venni, hogy egy olyan világváros, mint Budapest közlekedését csak az agglomerációval integrálva érdemes vizsgálni.

A nemzetközi példák is ezt támasztják alá. Magyarán, és ezt már mi tesszük hozzá, logikus lépés volna az M3-as metrót a Dunakeszi határánál található bevásárlóközpontig elhozni.

Ezzel kapcsolatban a WWF Magyarország is megszólalt. Azt írták szerkesztőségünknek, hogy “a tervezett útvonalon két védett terület is található”. Dunakeszi déli részén a vasút mellett található hazánk egyik ritka tőzegmocsara ami az M0-tól indul, így a mellékelt térképen jelzett B változat biztos, hogy nem fog megvalósulni. A C változat végállomása szintén egy védett Duna parti szakaszt jelöl ahol a főváros védett ivóvízbázisa található. Az A változat sőt a teljes káposztásmegyeri meghosszabbítás ellen is határozottan fel fogunk lépni.

A bevásárlóközpontos végállomásra külön kitérnek. Szerintük a bevásárlóközpontok látogatóinak csak elenyésző hányada érkezik Újpest felől. Néhány ember kedvéért nem kell metrót építeni. Úgy látják, hogy a káposztásmegyeriek elégedettek a mostani tömegközlekedési viszonyokkal.

A kérdés már csak az, hogy a dunakesziek mit szólnának a 3-as metró, a város határáig történő meghosszabbításához.

 

Előző cikkNagyon sokba kerülhet az engedély nélküli égetés és fakivágás
Következő cikkHázhoz mennek a szelektív hulladékért