FRISSÍTVE – Lakossági igényekre szabva indul az új buszmenetrend szeptember 1-től – írja közleményében az önkormányzat. A tájékoztató szerint a helyi közösségi közlekedés jelentős átalakításon megy keresztül Dunakeszin. Az elmúlt időszakban gyűjtött lakossági tapasztalatok, a reggeli csúcsforgalom okozta problémák és új igények – például a Dunakeszi Diáknegyed és környékének jobb kiszolgálása – alapján készült el az új buszmenetrend, amely szeptember 1-től lép érvénybe. Mutatjuk a legfőbb változásokat.
Ellenkező irányba induló körjáratok
Az új menetrend két irányba induló körjáratokat vezet be, amelyek a vasútállomásokhoz, iskolákhoz és más fontos intézményekhez szállítják az utasokat. A járatok menetrendjét az iskolákhoz és a vonatok menetrendjéhez igazították, hogy a diákok és a munkába igyekvők könnyebben és gyorsabban érjék el céljukat. Hogy ez a valóságban is így lesz-e, az nyilván a szeptemberi forgalomban tesztelés közben derül majd ki.
Csúcsidőben sűrített menetrend
A reggeli és délutáni csúcsidőszakban a járatok sűrített menetrend szerint közlekednek majd. Ezt egy váltakozó irányba induló tehermentesítő busz bevezetésével oldják meg, amely segít a zsúfoltság csökkentésében. A korábbi menetrendhez képest növelték a körök közötti tartalék időt, így az autóbuszok pontosabban tarthatják a menetrendet.
Új útvonalak és bővítések
Az eddigi 4-es számú (Alsói) járat nemcsak a Homoktövis Általános Iskolába juttatja el a diákokat, hanem egy további alkalommal is bővül. Próba jelleggel, 4/A jelzéssel naponta kétszer, 9:00 és 12:00 órakor induló járatokkal az Auchan bevásárlóközpontot is érinteni fogják, majd a vásárlókat visszahozzák a városba. A városvezetés tárgyalásokat kezdeményezett az Auchan bevásárlóközponttal annak érdekében, hogy az áruházi buszok menetrendje minél jobban igazodjon a városi menetrendhez, ezzel a közösségi közlekedők csatlakozhassanak a bevásárló járatokhoz.
Pozitív előrelépés
Az új buszmenetrend célja, hogy még többen válasszák a közösségi közlekedést, ezzel is csökkentve a reggeli és délutáni forgalmat. A városi vezetés bízik abban, hogy a változtatások pozitív hatással lesznek a közlekedésre, és a lakosság elégedetten fogadja majd az újításokat.