Újra a kőrösisek voltak a legjobbak az országos eTwinning versenyen. A szóbeli vetélkedést megelőzte a nemzeti, majd az európai minősítés elnyerése, amely alapján a csapat meghívást kapott az országos döntőre. Mi az az eTwinning? Hogy lehet erre a versenyre felkészülni? Erről Péter Ágnessel, az egyik felkészítő tanárral beszélgettünk.
“Az eTwinning az iskolák közössége, egy online tér, ahol az iskolák együttműködhetnek. Az eTwinning program biztonságos és ingyenes platformot biztosít a tanárok és diákok számára Európa-szerte, ahol közösen dolgozhatnak projekteken, online csoportokban vitathatják meg eszméiket, megoszthatják egymással bevált gyakorlataikat, és fejleszthetik szakmai készségeiket” – kezdett bele az ismertetésbe Ágnes.
A Dunakeszi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola 2008-ban csatlakozott az eTwinning programhoz. Azóta a diákok 16 sikeres projektben vettek részt. A “Teens go green” eTwinning projektjük az egész tavalyi tanévet felölelte, a 133 diáknak 25 pedagógus segítette a munkáját. Lengyel, török, horvát, görög, olasz, litván, román és spanyol partnerekkel dolgoztak együtt. “A projekt célja az volt, hogy a külföldi országokban élő diákokat összehozza, és a diákok foglalkozzanak az egész világot érintő kérdéssel, a fenntarthatósággal. Felhívni mindenki figyelmét, hogy felelőséggel tartozik a Földünkért. Új ismereteket szerezzenek egymás kultúrájáról, történelméről és földrajzáról. A kommunikáció nyelve az angol volt, a közös munkafelület az eTwinning platform testvértere. A havi “Speaking Club” nagy mértékben bővítette az angol nyelvtudásukat. Kiemelkedő volt az online térben folytatott munka, amely erősítette a digitális kompetenciát” – részletezte a tanárnő.
Péter Ágnes hozzátette, hogy nagy öröm volt a számukra, hogy a projektjük elnyerte a Nemzeti Minősített eTwinning Projekt címet. Ez a cím jogosította fel őket arra, hogy benevezzenek az országos versenyre.
“Nagy örömmel értesültünk, hogy a Dunakeszi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola eTwinning csapata, a “Green Teens” személyesen is bemutathatja a sikeres projektet. Ez egy nagy megtiszteltetés a diákok és a tanárok számára is. Nem beszélve arról, hogy milyen nagy motivációt és élményt jelent a résztvevő diákok számára ez a nagyszerű verseny” – tette hozzá büszkén Ágnes.
A résztvevő diákok:
- Sipos Lili
- Sipos Petra
- Szabó Barbara
- Velkovíts Kamilla Véda
- Zsidai Gréta
- Kiss Regő
- Lörincz Barnabás
- Lucfalvy Kende
- Tomka Tamás Dominik
- Zettler Márk
Projektvezetők: Gál Erzsébet és Péter Ágnes