Újra a kőrösisek voltak a legjobbak az országos eTwinning versenyen. A szóbeli vetélkedést megelőzte a nemzeti, majd az európai minősítés elnyerése, amely alapján a csapat meghívást kapott az országos döntőre. Mi az az eTwinning? Hogy lehet erre a versenyre felkészülni? Erről Péter Ágnessel, az egyik felkészítő tanárral beszélgettünk.

“Az eTwinning az iskolák közössége, egy online tér, ahol az iskolák együttműködhetnek. Az eTwinning program biztonságos és ingyenes platformot biztosít a tanárok és diákok számára Európa-szerte, ahol közösen dolgozhatnak projekteken, online csoportokban vitathatják meg eszméiket, megoszthatják egymással bevált gyakorlataikat, és fejleszthetik szakmai készségeiket” – kezdett bele az ismertetésbe Ágnes.

A Dunakeszi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola 2008-ban csatlakozott az eTwinning programhoz. Azóta a diákok 16 sikeres projektben vettek részt. A “Teens go green” eTwinning projektjük az egész tavalyi tanévet felölelte, a 133 diáknak 25 pedagógus segítette a munkáját. Lengyel, török, horvát, görög, olasz, litván, román és spanyol partnerekkel dolgoztak együtt. “A projekt célja az volt, hogy a külföldi országokban élő diákokat összehozza, és a diákok foglalkozzanak az egész világot érintő kérdéssel, a fenntarthatósággal. Felhívni mindenki figyelmét, hogy felelőséggel tartozik a Földünkért. Új ismereteket szerezzenek egymás kultúrájáról, történelméről és földrajzáról. A kommunikáció nyelve az angol volt, a közös munkafelület az eTwinning platform testvértere. A havi “Speaking Club” nagy mértékben bővítette az angol nyelvtudásukat. Kiemelkedő volt az online térben folytatott munka, amely erősítette a digitális kompetenciát” – részletezte a tanárnő.

Péter Ágnes hozzátette, hogy nagy öröm volt a számukra, hogy a projektjük elnyerte a Nemzeti Minősített eTwinning Projekt címet. Ez a cím jogosította fel őket arra, hogy benevezzenek az országos versenyre.

“Nagy örömmel értesültünk, hogy a Dunakeszi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola eTwinning csapata, a “Green Teens” személyesen is bemutathatja a sikeres projektet. Ez egy nagy megtiszteltetés a diákok és a tanárok számára is. Nem beszélve arról, hogy milyen nagy motivációt és élményt jelent a résztvevő diákok számára ez a nagyszerű verseny” – tette hozzá büszkén Ágnes.

A résztvevő diákok:

  1. Sipos Lili
  2. Sipos Petra
  3. Szabó Barbara
  4. Velkovíts Kamilla Véda
  5. Zsidai Gréta
  6. Kiss Regő
  7. Lörincz Barnabás
  8. Lucfalvy Kende
  9. Tomka Tamás Dominik
  10. Zettler Márk

Projektvezetők: Gál Erzsébet és Péter Ágnes

Előző cikkIngyen laptopot kapott 150 diáknegyedes tanuló
Következő cikkHagyomány és fenntarthatóság – Tököket faragtak a Gyöngyharmat óvodások