Aranyéremmel lettek gazdagabbak a plovidivi kajak-kenu Európa-bajnokságon induló dunakeszi lányok. Lucz Dóra a kajak négyessel diadalmaskodott, míg Hagymási Réka párosban lett első.

Lucz Dóra a női kajak egyesek 200 méteres előfutamában a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon 2017. július 15-én. A magyar versenyző a második helyen ért célba, ezzel döntős lett. MTI Fotó: Kovács Tamás

Elsőként Rékát értük utol. Azt írta a Postnak szombat este, hogy nagyon jó pályát mentek, “teljes mértékben meg tudtuk valósítani, amit elterveztünk.

Minden húzást élveztünk és már féltávnál éreztük, hogy ez meglehet”.
Réka azért is örül a sikernek, mert párjával, Farkasdi Ramónával az utolsó pillanatban kerültek össze. Ahogy fogalmazott “szinte csak itt a versenyen ültünk össze, Rami eddig más párral készült”.
A későbbi aranyérmes páros, Hagymási Réka és Farkasdi Ramóna a női kajak kettesek 1000 méteres döntőjében a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon 2017. július 15-én. MTI Fotó: Kovács Tamás
Lucz Dórával sms-t sikerült váltani. Ő azért igazán boldog, mert első Európa-bajnoki aranyát szerezte a kajak négyes vezérevezőseként. Mint írta: “nagyon jó érzés volt sztrókolni (első helyen ülni és lényegében adni a ritmust), mert
a lányok nagyon erősek voltak mögöttem és éreztem, hogy a hajó jön alattam”.
Lucz Dóra, Medveczky Erika, Takács Tamara, Vad Ninetta örül az aranyéremnek a női kajak négyesek 500 méteres döntőjének eredményhirdetésén a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon. MTI Fotó: Kovács Tamás

Dóra egyébként vasárnap is döntőzik, hiszen szombaton délután bejutott a 200 méteres sprinttáv vasárnapi döntőjébe.