Tudta, hogy a Csillagok Háborújának gyártója a Mac, és hogy Arnold Schwarzenegger játszotta az egyik főszerepet, mint holland Predátor? Természetesen mindez nem igaz, de milyen érdekes lenne, ha az lenne.
Sanghaj utcáin szinte minden film borítójába belenyúlnak valahogyan, és indokolatlanul, nevetségesebbnél nevetségesebb borítók születnek, melyeket a gyűjtők szeretnek megosztani az internetezőkkel. Hogy mi lehet az oka a furcsa változtatásoknak? Nos, azok, akik filmek értékesítésével foglalkoznak, talán az évek során már kitapasztalták mi kell ahhoz, hogy egy filmet el tudjanak adni. Elég egy csinos nő, egy ismert arc, mely arra ösztönzi az egyszerű kínait, hogy ezt a filmet meg kell venni, meg kell nézni. Ezen kívül persze az is fontos, hogy egy vétellel több tételhez is hozzájusson a vevő, így készülnek a jól ismert 9 az 1-ben megoldások, vagy a régi videójáték-kazetták esetében a 999999999 in 1 feliratú, valójában 4-5 játékot tartalmazó kazetták. Mindazonáltal sokszor furcsa leírásokkal, illetve tartalomfordításokkal is találkozhatunk, melyek egyértelműen leírják a filmet.
A lényeg, hogy miközben Hollywood fáradhatatlan módszerekkel népszerűsíti műveit, addig biztosak lehetünk benne, hogy példát vehetnek az igazi, élvonalbeli kreativitással bíró kínai alkotóktól. Nézzük milyen érdekességeke találunk.