Második lett Lucz Dóra az U23-as kajak-kenu világbajnokságon. A Pitestiben rendezett versenyen a kajak 200 méteren szerzett ezüstérmet. Az 500-as döntőben az ötödik helyen végzett.

Lucz Dóra elsőként ér célba a női kajak egyesek 200 méteres döntőjében a szegedi kajak-kenu világkupaversenyen 2017. május 28-án. MTI Fotó: Kovács Tamás

A szám felnőtt Európa-bajnokát az U23-as mezőnyben az új-zélandi Aimee Fischer győzte le, aki éppen Lutz Dórától kapott ki a májusi szegedi világkupán.

„Már a világkupán láttam, hogy Aimee nagyon gyors, így nem okozott most meglepetést. Úgy érzem, hogy jó pályát mentem, a felnőtt világbajnokságra pihentebben, jobb formában érkezem majd és megpróbálok ott is a legjobbak közé kerülni” – mondta Lutz Dóra a szövetség honlapjának.