Aranyérmet szerzett a Lucz Dóra, Kárász Anna, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra összeállítású kajaknégyes 500 méteren a poznani kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi versenynapján. A Dunakesziről indult Lucz Dóra egy ezüst- és egy aranyérmet is nyert Lengyelországban.

A Lucz Dóra, Kárász Anna, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra összeállítású 500 méteres kajaknégyes óriási csatában diadalmaskodott, az utolsó métereken előzve meg a fehérorszokat.

“A rajtunk nagyon rosszul sikerült, és emiatt egy kicsit többet kellett kormányoznunk az első ötven méteren, úgy érzem, ezen ment el az aranyérem. De összességében egy nagyon jó pálya volt” – értékelt az M4 Sportnak Balla Virág, aki társával együtt mostantól teljes erőbedobással a tokiói olimpiára készül.

Korábban Dóra testvére, Anna Kiss Blankával a kajak kettes 200 méteren szerzett bronzérmet.

Szombaton pedig Dóra ezüstöt lapátolt össze a 200 méteres versenyen, amely olimpiai szám.