Október 7-én, hétfőn egész napos előadássorozat formájában a Dunakeszi Diáknegyedben tartották meg a IV. Tankerületi Pedagógiai Szakmai Napot. A IV. Béla Király Gimnáziumba rengeteg tanár és óvodapedagógus érkezett. A tankerület iskoláiban nevelés nélküli munkanapot tartottak, hogy minél több pedagógus részt tudjon venni a szakmai konferencián.
Az előadások sorát Lehet-e a mai tegnapelőtt iskolájából holnapra a holnapután iskolája címmel dr. Gloviczki Zoltán, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola rektora kezdte meg, de előtte köszöntötte a megjelenteket Szabóné Forgács Gabriella tankerületi igazgató és Dióssi Csaba polgármester is.
A polgármester köszöntőjében elmondta, hogy örömmel fogadják a diáknegyedben a 28 településről érkező pedagógusokat. “A Dunakeszi Diáknegyed nagyon jól szimbolizálja, hogy a magyar lakosságnak mennyire fontos az a szakmai munka, amit önök végeznek a mindennapokban, hiszen az ország valaha volt legnagyobb középiskolai beruházása valósult itt meg, Dunakeszin. A diáknegyedből nem csak a diákok ‘profitálnak’, mérete és adottságai tették lehetővé, hogy tökéletes helyszíne legyen például ilyen szakmai továbbképzéseknek is.”
A régióból csaknem 1700 tanár és pedagógus érkezett továbbképzésre, hogy a diákokkal való kommunikációtól kezdve a problémás gyermekeken, a művészeten és a digitális világon át egészen a tanári pálya szépségéig mindenki személyre szabottan vegyen részt az őt érintő előadásokon, szakmai műhelymunkákon.
“Dunakeszin nemcsak új iskolákat építünk, vagy éppen az iskolák épületeit újítjuk fel, hanem a pedagógusok továbbképzését is támogatjuk és szívesen segítjük a munkájukat. A mi gyermekeink, a dunakeszi gyerekek járnak ide, ezért fontos, hogy megfelelő környezetben, az életre és a továbbtanulásra megalapozó nevelésben és oktatásban részesülhessenek. Partnerei vagyunk az iskoláknak és ők is partnereink a programjainkban. Itt is igaz, hogy jó közösség vagyunk mi itt, Dunakeszin!” – hangsúlyozta Dióssi Csaba.
Az előadók között szerepelt még dr. Szőke-Milinte Enikő, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem docense, Jánossy Zsolt, a Gödöllői Török Ignác Gimnázium tanára, aki a mesterséges intelligenciáról beszélt, valamint Bereczki Enikő is, aki a Z generáció a XXI. századi kihívások kereszttüzében címmel tartott előadást.
További előadások:
- Dr. Puszter Bernadett: Miénk a TÉR. Hasznosítsuk!
- Dr. Kaposi József: Változó tanulási-tanítási stratégiák
- Fléger Ildikó (Bethesda Gyermekkórház): ADHD-s tanulók az osztályban
- Dr. Gyarmathy Éva: Adatalapú döntéshozatal és új szemléletű oktatásszervezés
- Gombos Péter, Dekiszkyné Fejér Rita, Konfár Mónika: Szakképzés: a rendszer, rugalmas tanulási utak és
pályaorientációs tevékenység - Fléger Ildikó (Bethesda Gyermekkórház): ADHD-s tanulók az osztályban – 2. rész
- Fegyverneki Gergely: Digi dili – Van kiút – Online világ veszélyei