Amikor a szülők életében eljön a pillanat, hogy a gyermekük hamarosan megkezdi az iskolát, számos kérdés merül fel bennük. Mi a körzetes iskola számukra, van-e lehetőség másik iskolába beiratkozni, vannak-e tagozatok, tartanak-e az intézmények nyílt napokat, kik lesznek a tanítók, és így tovább. Ebben szeretnénk segítségükre lenni azzal, hogy összefoglaljuk a helyi általános iskolák nyílt napjait és felvételi információit.
Szent István Általános Iskola
Alagligeten a repülőtér közelében található iskola 2017-ben a város központjáról költözött át az új épületébe. Az intézmény nagy hangsúlyt fektet arra, hogy emelt óraszámban tanulhassanak diákjaik idegen nyelvet. 2025. március 3-án, hétfőn, 17 órakor igazgatói tájékoztatót szerveznek a leendő első osztályos diákok szüleinek. A program keretében tájékoztatást adnak az intézmény jellemzőiről, szakmai munkájáról és a leendő elsős tanítók személyéről. A rendezvény végén lehetőséget biztosítunk egy kötetlen iskolai sétára, illetve beszélgetésre a tanítókkal és az intézményvezetővel. 2025. március 7-én, pénteken, 16.00 órai kezdettel szervezik meg a leendő első osztályos tanulóiknak szervezett játékos formájú ismerkedő foglalkozásaikat. A több helyszínen, forgószínpadszerűen megrendezett programon a leendő kisdiákok izgalmas foglalkozásokon vehetnek részt. A részvételhez bejelentkezés szükséges, amelyet március 1. hetében tehetnek meg. Részletekért kattintson ide, az iskola körzetét pedig itt találja.
Széchenyi István Általános Iskola
A két telephelyen működő iskola 2025. február 5-én, szerdán, 17 órakor tart tájékoztatót az iskola iránt érdeklődő, leendő első osztályos tanulók szüleinek. 2025. február 25-én, kedden, 17 órától pedig játékos foglalkozások keretében iskolába hívogató délutánt rendeznek az első osztályba készülő kisgyermekeknek és szüleiknek. Helyszín: Posta utcai épület aulája (2120 Dunakeszi, Posta utca 5.), ahol egyébként az elsős, másodikos gyermekek folytatják a tanulmányaikat.
A BGC kétnyelvű osztállyal kapcsolatban március 3-án, 15:30-kor tartanak szülői fórumot, szintén a Posta utcai épületben.
Bárdos Lajos Általános Iskola
Gyártelep városrész szívében, a mézeskalács házak között húzódik meg az iskola patinás épülete, ahol a felső tagozatosak tanulnak. Az alsósok egy külön épületben kapnak helyet, ahol a családias légkör kézzel fogható. Az iskolában hagyományosan erős az emelt szintű angol nyelvi és ének-zenei képzés, a minőségi kórusmunka („A” osztályok). A normál tantervű osztályokban folyó sokrétű nevelő – oktató munkáról, szabadidős tevékenységekről, ünnepekről, jeles napokról bővebben ide kattintva lehetősége van tájékozódni. Az iskola minden évben több játékos, bemutatkozó programmal készül a leendő elsősök fogadására.
2025-ben három osztály indítását tervezik.
- emelt angolos osztály
- emelt zenei osztály
- sakkpalota/tánc- és mozgás osztály
- Február 25., 18:00 központi épület: szülői fórum a leendő elsősök szüleinek, ahol bemutatásra kerülnek az induló osztályok, az elsős tanítók és az iskolában folyó munka.
- Február 27., 17:00 alsós épület: nagycsoportos óvodásoknak szervezett Bocsoda program, ahol kézműves foglalkozással várják a leendő elsős tanítók a gyerekeket, mackókiállítás, mézkóstolás és népi játékok várják az érdeklődőket.
- Március 14., 17:00 alsós épület: a Pipitér program keretében a tanító nénik forgószínpad rendszerben tartanak foglalkozásokat az óvodásoknak, melyeket a szülők is megtekinthetnek.
- Március 20., 15:00 – 17:00-ig zenei meghallgatás az emelt szintű ének – zene oktatás iránt érdeklődőknek.
Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
A lakótelepen működő iskola három típusú osztályt indít: egy sporttagozatosat, egy sakkpalota programot alkalmazó osztályt és a nyelvi osztályt. A sportosztályhoz szükséges felmérőről és az egyes képzések részletes leírásáról itt olvashat bővebben. A leendő tanítókat pedig itt mutatják be.
Az iskola emellett több alkalommal enged betekintést a légkörbe és a működésbe:
- Január 29., szerda, 18:00: Fórum – Közös disputa a szülőkkel, tanítókkal nevelési szakemberekkel a beiskolázásról.
- Február 1., szombat, 9:00: “Alkossunk együtt!” – 1. kreatív program a tanítókkal
- Február 1., szombat, 10:45: “Hozz magaddal tornacipőt!” – 1. játékos sportprogram a tornateremben
- Február 1., szombat, 18 óra: “Gyere velünk táncba!” – 1. Aprók táncháza
- Február 15., szombat, 9:00: “Alkossunk együtt!” – 2. kreatív délelőtt a tanítókkal
- Február 15., szombat, 10:45: “Hozz magaddal tornacipőt!” – 2. játékos sportprogram a tornateremben
- Február 28., péntek, 17:00: Farsangi karnevál kicsiknek
- Március 8., szombat, 9:00: “Alkossunk együtt!” – 3. kreatív program a tanítókkal
- Március 8., szombat, 10:45: “Hozz magaddal tornacipőt!” – 3. játékos sportprogram a tornateremben
- Március 8., szombat, 18:00: “Gyere velünk táncba” – 3. Aprók táncháza
- Március 28., péntek, 15:00: “Lehetek-e sportiskolás?” – Sportiskolai képességmérés a tornateremben
Március 29., szombat, 9:00: “Lehetek-e sportiskolás?” – Sportiskolai képességmérés a tornateremben
Fazekas Mihály Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola
A Radnóti utcában található intézményben a hagyományos osztályok mellett német nemzetiségi osztályok is működnek. Az iskola négy osztály indítását tervezi:
- két osztály lesz emelt angolos és
- kettő vesz részt nemzetiségi nyelvoktatásban.
Az emelt angolos osztályokban 1-2. évfolyamon az alapkompetenciák fejlesztése a cél. Több tantárgyat csoportbontásban tanulnak a gyerekek, sok játékkal, mozgással. Az angol nyelvvel harmadik évfolyamtól ismerkednek meg, negyedik évfolyamon pedig már heti három órában tanulják csoportbontásban. Felső tagozaton mindenki heti öt órában tanulja a nyelvet. Az ún. „nemzetiségi” osztályokban a hagyományos magyar nyelven tanított tantárgyak mellett a német nemzetiségi nyelv oktatását a magyar köznevelés részeként valósítják meg, betartva az iskolai nevelés-oktatás általános céljait és feladatait. Emellett biztosítják a nemzetiség nyelvének tanulását, történelmének, szellemi és anyagi kultúrájának megismerését, a hagyományőrzést és –teremtést, a német nemzetiségi kulturális identitás kialakítását és erősítését, a nemzetiségi jogok megismerését és gyakorlását. Ennek érdekében a jelentkező tanulók vállalják ezen oktatási formához kapcsolódó emelt óraszámú oktatást és a (városi és iskolai) nemzetiségi rendezvényeken való részvételt.
A nemzetiségi osztályokban az angol nyelv tanítása negyedik évfolyamon kezdődik, felső tagozaton pedig heti két órában folytatódik. A jelentkezéssel és beiratkozással kapcsolatos tudnivalókat a honlapon folyamatosan frissítik.
Krisztus Király Katolikus Általános Iskola
A Táncsics utcában található iskola a leendő elsősök számára felvételi elbeszélgetéseket tart, amelyre ide kattintva lehet jelentkezni. Az elbeszélgetésre kérik, hogy gyermekükkel együtt érkezzenek, és a következőket hozzák magukkal:
- plébánosi, lelkészi jellemzés (zárt borítékban)
- az egyházhoz nem kötődés esetén „motivációs levél”, amelyben fejtsék ki, miért szeretnék egyházi iskolába járatni gyermeküket
- bármilyen szakértői vélemény a gyermekről
- a gyermek által készített családrajz
- egy arcképet a gyermekről
A felvételi elbeszélgetésen részt vevő gyermekeket és szüleiket 2025. április 4. -én várják iskolanyitogató programjukra.
Iskolai körzethatárok
A dunakeszi iskolai körzethatárokat itt tekintheti meg: