A IV. Béla Király Gimnáziumba ezúttal spanyol diákok érkeztek az Erasmus Program keretében. Tavaly már volt egy sikeres projekt, akkor egy portugál csoportot fogadtak. Hudacsek Éva tanárnő ugyanis folyamatosan próbálja építeni a kapcsolatokat a külföldi intézményekkel, így sikerült rátalálni erre a spanyol iskolára is. A találkozás emlékét pedig egy-egy fa őrzi majd az Erasmus parkban.

“Ezúttal Cordobából érkeztek hozzánk gimnazisták, akik természettudományos projekteket végeznek, és ebbe kaphattunk most mi is betekintést. Az Európai Unió által finanszírozott oktatási csereprogram, az Erasmus+ keretében utazott hozzánk a diákcsoport és két kísérőtanáruk. Programjuknak két fő célja volt: egyrészt a kapcsolatok építése, más európai kultúrák megismerése, az angol nyelvi kommunikáció fejlesztése, másrészt iskolájuk egyik kiemelkedően eredményes tevékenységét mutatták be. Tagjai ugyanis egy olyan andalúziai oktatási szervezetnek (RED-FAB IDI), amely új ötletek, innovatív eljárások megvalósítása közben a természettudományos látásmódot fejleszti, szem előtt tartva a fenntarthatóságot és a gyakorlati úton történő tanulást. 6 csoportban folyt a munka, a végén pedig be is mutatták ezeket a komoly projekteket. Minden délelőtt közös munka volt a mi diákjainkkal, majd megnézték Budapestet, a hét zárásaként pedig egy fát ültetünk el az iskola Erasmus parkjában” – nyilatkozta Hudacsek Éva.

Minden látogatás emlékét egy-egy fa őrzi majd

“Remélem, hogy a következő tanévben sor kerülhet arra, hogy a mi diákjaink is ellátogassanak az andalúz városba” – tette hozzá a tanárnő. A gyerekek természetesen angolul kommunikáltak, így a nyelvgyakorlás, a kapcsolatépítés is komoly hozadéka egy ilyen találkozónak. A tanárok a projekt alapú oktatás előnyeit is megismerhették, mint mondták, sokat tanultak ebből.

A faültetésen Nyíri Márton alpolgármester mellett részt vett Dióssi Csaba polgármester is, aki elmondta, hogy örömmel tett eleget a felkérésnek, hiszen Dunakeszin nincs fejlesztés zöldterület-fejlesztés nélkül, ezért minden zöld ötletet szívesen támogat. “A IV. Bélások egy nagyszerű hagyományt teremtenek. A tervük az, hogy minden Erasmus Programmal érkező vendégükkel 1-1 fával bővítik a párologtató tó és az uszoda közötti területet, így idővel saját ligetet, parkot alakítanak ki a határon átívelő kapcsolatok eredményeként. Minden fát táblával is megjelölnek, hogy ha később a vendégeik visszalátogatnak, megtalálják a kapcsolat jelképét. Mi pedig a terület előkészítésével és a fákkal támogatjuk a kezdeményezésüket” – nyilatkozta a Postnak a polgármester.

Előző cikkHúsz ország 119 teniszezője versenyzett Dunakeszin
Következő cikkTöbb mindenre lehet majd használni a SZÉP-kártyát, mint eddig