Nem minden hulladék szemét, sőt CD vagy csokipapír, tankönyv vagy szúnyogháló is lehet az alapja egy mutatós ruhának. Mindezt mi sem bizonyította jobban, mint a Tiszta Városok napján megrendezett Miss Éden szépségverseny, aminek a részeként a modellek szelektív hulladékból tervezett ruhákban is versenyeztek egymással. Egy dunakeszi lány különdíjat kapott.

Műanyag, fém, fa, üveg és papír. Ezekből az anyagokból is lehet ruhát tervezni – ezt bizonyította be a huszonhárom gyönyörű versenyző a miskolci Vigadóban a Tiszta Városok rendezvénysorozat szépségversenyén. A verseny egyik legnépszerűbb projektje évről évre a hulladékruhák tervezésére kiírt pályázat. Diákok százai neveznek be egyedi kreációikkal. Van, aki éjt nappallá téve ragasztott, vágott, varrt, annak érdekében, hogy a rendezvény egyik fő számán, a hulladékruha divatbemutatón kreációja bemutatkozzon.

Mit lehet kihozni pár méter alufóliából, kidobott bubis fóliából, szívószálakból vagy régi térképekből? A tervezőknek igazán szárnyalt a fantáziájuk és nemcsak a tervezés, de a kivitelezés és bemutatás is a valódi nemzetközi divatshow-k világát idézte. Volt, aki egyedül álmodta meg a ruhát, de voltak olyanok is, akik segítséggel gondolták ki a kreációt. A színpadon aztán minden hulladék életre kelt, sőt estélyi ruhává vagy esetleg fejdísszé változott.

A Tiszta Városok nemzetközi rendezvénysorozat programjának egyik legizgalmasabb eseménye a Miss Éden szépségverseny volt, ahol bemutatták a versenyzők a hulladékból tervezett ruháikat. A színpadon egymás után vonultak fel az elképesztően kreatív, sőt hordható ruhakülönlegességben a modellek. A versenyre huszonhárman nevezték be különleges alkotásaikat. Köztük a dunakeszi Gombás Klaudia Julietta is, akinek ez volt az első szépségversenye.

Gombás Klaudia Julietta 21 éves dunakeszi lakos, és annyira szereti a várost, hogy itt tervezi a letelepedést és a családalapítást is majd. Jelenleg hoszteszként dolgozik, idén nyáron külföldre szeretne menni, hogy ott szerezzen élettapasztalatot és nyelveket tanulhasson.

Amint a Postnak elárulta, a Miss Éden szépségversenyen a kedvenc része a koktélruhák bemutatása volt.

A piros koktélruhám minden alkalomra tökéletes.

Klaudia a Dunakeszi Post különdíját nyerte el a versenyen nyújtott teljesítményével, egy egyórás profi fotózás lett a jutalma. A dunakeszi lány bár első versenyén jól teljesített, nem ebben látja a jövőjét. Szeretne egy saját kis üzletet a városban, ahol műszempilla-építéssel foglalkozna.

A versenyen külhoni magyarok is részt vehettek. Nagyon sokan érkeztek a Felvidékről, a mostani eseményt Marosvásárhelyen megelőzte az erdélyi magyar elődöntő. A zsűri a kreativitás, a ráfordított idő és az összhatás alapján bírálta el a bemutatott munkákat. Megkötés volt a szelektív hulladékok felhasználásának kreatív módja.

A második udvarhölgy a 25 éves Kovács Roxána, az első udvarhölgy a 17 éves Kohl Kitti, a Miss Éden királynője pedig a 18 éves Kópé Dzsenifer Melissza lett. Gratulálunk nekik.

A Tiszta Városok Mozgalom a Tiszta Városok Egyesület tevékenysége, célja az egyetemes környezetvédelmi értékek védelme és a környezetvédelmi célok népszerűsítése Európában és a világ városaiban. A Tiszta Városok Egyesület partnereivel közösen különböző európai városokban szervezi meg a Tiszta Városok rendezvényt.

Nagyon fontos, hogy a jövőben még jobban odafigyeljünk a környezetünkre, hiszen mi magunk is rengeteg mindent tehetünk érte. Nem is hinnénk, mennyi mindent. Erre igyekszik felhívni a figyelmet tehát a Tiszta Városok rendezvénysorozat, amely minden évben különleges programokkal készül.

 

 

Előző cikkÉjszakai baleset a M2-en
Következő cikkEmlékkoncert a Bátorkeszi utcában