Közleményt tett közzé az önkormányzat Radnóti Henrik ügyében. Arról írnak benne, hogy a baloldali képviselő, a tudomásuk szerint, szabadidős programon vett rész a július 27-ei testületi ülés idején. Mint ismeretes a dk-s politikus hetekkel a hiányzás után próbálta igazolni távollétét, amelyet az önkormányzat kétkedéssel fogadott.
Alapos okunk volt azt feltételezni, hogy Radnóti Henrik állításával ellentétben nem volt ágyban fekvő beteg a júliusi testületi ülés idején – írja közleményében a dunakeszi önkormányzat. A politikai kijelentésekkel is fűszerezett dokumentum érdemi része arról szól, hogy szerintük “a júliusi testületi ülés ideje alatt Radnóti Henrik szabadidős programján jól szórakozott, és ezt olyan igazolással próbálta elfedni, ami nem állta meg a helyét”.
Közben a Demoratikus Koalíció már ott tart, hogy a polgármester lemondását követeli. Szerintük az orvos, aki igazolást adott Radnóti Henriknek “feltételezhetően a politikai nyomás miatt, ki is adta azokat”. Közleményükben egyben követelik Dióssi Csaba lemondását.
Az ügyet a jobbikos Varga Zoltán Péter robbantotta ki, amikor szabályellenesen, hosszan és részletesen beszámolt a dunakeszi képviselő-testület csütörtöki zárt üléséről. Facebook-bejegyzésében vehemensen védelmezte az amúgy baloldali Radnóti Henriket. Az ő bejegyzéséből lehetett arra következtetni, hogy egy vagy két orvosi igazolás miatt alakult ki politikai botrány a testület ülésén. Radnóti Henrik publikus Facebook-oldalán szombat délutánig még nem reagált a történésekre.
Valószínűleg erre utalt az önkormányzat a már idézett közleményében amelyben úgy fogalmaznak:
a baloldal és a jobbik bizarr koalícióban próbálja leplezni a visszaélést.
Az úgy tétje egyébként 50 ezer forint, ennyi járna Radnóti Henriknek, ha részt vett volna a testületi ülésen, vagy ha az önkormányzat számára is elfogadható igazolást adott volna le.
Közben az Origo egy olyan cikket jelentett meg, amelyben fotókat mutatnak Radnóti Henrikről, amint éppen biciklitúrán vesz részt a július 27-ei testületi ülés idején.
Ők is idéznek a jobbikos képviselő zárt ülésről közzétett soraiból. Azt a következtetést vonják le, hogy a polgármester nem szenzitív adatokat kért a szóban forgó orvostól, hanem csak tudni akarta, Radnóti Henrik, ha akart volna, akkor orvosi szempontból képes lett volna részt venni a testületi ülésen.
Az ügy további menetére mindenesetre a képviselő-testület határozata a mérvadó. Erről elsőként a Post tudósított még csütörtökön este. Akkor a testület úgy döntött, hogy felfüggeszti Radnót Henrik július 27-ei testületi ülésére vonatkozó tiszteletdíját, és felkéri a jegyzőt, hogy az ügy tisztázása érdekében a nyomozóhatóság felé tegye meg a szükséges jogi lépéseket.