Bocsák Istvánné, a Házasság hetének egyik fő szervezője számolt be arról, hogyan is zajlott a rendezvénysorozat. Mindemellett pedig cikksorozatot közlünk azokból az írásokból, melyek a programsorozat alkalmából meghirdetett pályázatra érkeztek be. Tartsanak velünk!
Bocsák Istvánnéval készítettünk interjút a programsorozat előtt, most pedig lapunknak arról beszélt, hogyan is sikerült a nem mindennapi rendezvény. Nehéz, rengeteg szervezési munkával járó időszakon van túl, ám szívesen beszámolt az eseményekről, örömmel osztotta meg a gondolatait az esemény kapcsán.
Hogyan értékeli, miként sikerült a Házasság hete programsorozat?
Az idei rendezvény – hasonlóan az előző évekhez – sikeres volt, a résztvevők számát, hangulatát és a színvonalát tekintve. Az egyhetes program sikeres megrendezésében nem csak a program kidolgozóinak, a szervezőknek, a résztvevőknek tartozunk köszönettel, hanem önzetlen támogatóinknak is, akik bármilyen módon és eszközzel a rendezvény mellé álltak, biztosították a helyszíneket, lehetővé tették, hogy értékes díjakat oszthattunk ki és értékes nyereményeket sorsolhattunk ki.
Volt ehhez kapcsolódóan egy irodalmi pályázat is. Úgy tudjuk, nívós írások érkeztek a pályázatra.
Igen, valóban jó írások érkeztek, nem is tudtuk eldönteni, melyik legyen az első helyezett, így megosztottuk az első helyet, és két szerzőnek is odaítéltük.
Miként zajlott a megnyitó és a díjátadó?
A Házasság hetének nyitó ünnepsége február 12-én volt, ekkor osztottuk ki az irodalmi pályázat helyezettjeinek a díjakat. Az ünnep hangulatát Juhász Ferenc költeménye és a dunakeszi Andante Kamarazenekar játéka teremtette meg. A rendezvénysorozatot Tuzson Bence országgyűlési képviselő, államtitkár nyitotta meg. Az egyik első helyezést elért novellát a szerző házastársa olvasta fel, mely nagy sikert aratott.
És kikből állt a zsűri?
A zsűri elnöke, Kozsánné Tóth Marianna magyartanár, zsűritagok pedig: Babják Annamária színművész, és én magam, mint tanár és önkormányzati képviselő.
Milyen más programokon vehettek részt a Házasság hete programsorozat kapcsán?
Szerdán este a József Attila Művelődési Központban nagyszámú hallgatóság előtt beszélgettünk három, a városban közismert és köztiszteletben álló házaspárral. Név szerint Dr. Gyombolai Márton és Kindler Edit, Tarján Gábor és Tarjánné Sólyom Ildikó, Horti Zoltán és Faragó Éva volt a vendégünk. A témát a házasságban fontos alapértékek szolgáltatták, úgy mint szeretet, hűség, szabadság, megbocsátás, kiteljesedés. A beszélgetés során őszintén, sok humorral fűszerezve beszéltek konfliktusaikról, felmerülő nehézségeikről, ezek megoldásáról. A református lelkész házaspár előadásait kezdetektől fogva nagy érdeklődés övezi. Évről-évre minden házaspárt érdeklő témákat mutatnak be, az idén, csütörtök este a házassági krízisekről beszéltek ugyancsak nagyszámú hallgatóság előtt.
Volt-e valami újítás idén?
Ebben az évben egy új kezdeményezést indítottunk el. Aktív részvétel lehetőségét kínáltuk fel azoknak a házaspároknak, akik szívesen vállalták a hétköznapokba könnyen beilleszthető kapcsolaterősítő egyszerű feladatokat. Huszonkét házaspár jelentkezett a részvételre, s ha meggondoljuk, ez negyvennégy embert jelent, ami nem csekély szám. Szombaton délután rendeztük a találkozót velük, elmondták a véleményüket a feladatokról, s az egész elképzelésről, melyet eredményesnek ítéltek, s az volt a konklúzió, hogy jövőre is legyen ilyen típusú feladat.
Melyik volt a legsikeresebb program?
A legnagyobb érdeklődést – méltán – a vasárnapi Szeretetnyelv című pódium előadás váltotta ki, több, mint százötven néző látta Oberfrank Pál és Kéri Kitty átélt, s a jelenlévő embereket is mélyen megérintő előadását.
Hamarosan cikksorozatot közlünk a Dunakeszi Poston, így lehetősége nyílik arra, hogy megismerje az első három díjat elért írásokat, melyek a programsorozat alkalmából meghirdetett pályázatra érkeztek be. Ha van kedve szépet olvasni, megmelengetni a szívét-lelkét, tartson velünk!