A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság szervezésében került megrendezésre szombaton a Magyarság Sportcsarnokban az Élj Tisztán! elnevezésű drogprevenciós program. A résztvevő diákoknak lehetőségük volt egy pódiumbeszélgetést meghallgatni Molnár Tamás (Anti Fitness Club) énekessel, Juhász Péterrel, a Budapesti Javítóintézet igazgatójával és dr. Kosztya Sándorral, a Nemzeti Szakértői és Kutató Központ Főigazgató-helyettesével.
“A mai fiatalság a kábítószerrel kapcsolatban talán a legveszélyeztetettebb közösség. Számukra rendeztük meg a mai programunkat éppen azért, hogy felhívjuk a figyelmüket a kábítószer, illetve a kábítószerrel való bűnözés súlyos veszélyeire és hatásaira” – mondta Bátyi Péter rendőr őrnagy, a Pest Vármegyei Rendőr főkapitányság Bűnügyi Igazgatóság Bűnügyi Főosztályának vezetője.
Az eseményen a Szent István Általános Iskola, a Radnóti Miklós Gimnázium, a VSZC Lányi Ferenc Technikum és a IV. Béla Király Gimnázium tanulói hallgatták meg az interaktív pódiumbeszélgetéseket. Az esemény fő szervezési elve az volt, hogy a közel 500 diák hiteles információkhoz jusson a szakemberektől a kábítószerek veszélyeiről, a bűnelkövetővé és az áldozattá válás lehetőségeiről és ezek megelőzéseiről. A rendőrség mellett a Városi Sportegyesület Dunakeszi is jelen volt, az önkormányzat részéről pedig Pethő Krisztián önkormányzati képviselő vett részt az eseményen.
Molnár Tamás Fonogram-díjas énekes, az Anti Fitness Club, majd a Jetleg zenekar frontembere bátran osztotta meg a saját tapasztalatait a drogokról. Elmesélte, hogy a rendszeres droghasználat elvett 10 évet az életéből mind fizikai, mind mentális téren is. Kiemelte, hogy a drogfogyasztás csak elfedi a problémákat, magányossá teszi az embert. “Fontos, hogy az iskolai közösségben odafigyeljünk egymásra, segítsük, támogassuk egymást” – hangsúlyozta az énekes. Azt is bátran elmondta, hogy anyagilag is nagyon pusztító a drog, ugyanis nagyjából egy ház árát költötte el a szerekre.
Juhász Péter, a Budapesti Javítóintézet igazgatója közel 37 éve foglalkozik a különösen nehéz sorsú gyerekek rehabilitációjával. Az intézet célja, hogy a 12-19 éves korú fiúk, illetve lányok kapjanak még egy utolsó utáni lehetőséget a börtön helyett. A napi szigorú rendben az oda került fiatalok szociális, pedagógiai és mentális ellátásban is részesülnek. Leginkább vagyon elleni bűncselekmények, drogkereskedelem és sajnos életellenes bűncselekmények miatt kerülnek be. Sokan droghatás alatt elkövetett vagy a drog megszerzésének anyagi feltételei miatt kerülnek a bűn útjára, ezért különösen fontos, hogy megelőzzük azt a folyamatot, amivel bele tud sodródni ebbe a világba egy fiatal.