Boldogságot vagy némi keserűséget érzett a döntő után? – tette fel a kérdést a Dunakanyar Régió a dunakeszi Lucz Dórának, aki a 6. helyen végzett az olimpián a 200 méteres kajakversenyben.

A döntőn úgy álltam oda, hogy mindent kiadok magamból és megmutatom, mit tudok, miért készültem ennyit. Ma már úgy gondolom, lehet, hogy ha más körülmények vannak, akkor más eredmény születik, de azt hiszem, hogy egy olimpiai 6. hely után nem szabad szomorúnak lennem.

Milyen más körülményekre utal? – kérdezte a jelenleg az UTE-ban versenyző olimpikont a lap. Lucz Dóra azt válaszolta: Nagyon nagy szél volt a döntő napján, de erre nem szeretnék semmit fogni, hiszen mindenkinek ugyanolyan szél volt.

Az interjúban szó esik még arról, hogy 2024-ben 29 éves lesz, azaz mit tervez a párizsi olimpiára. A fiatalon Dunakeszin kajakozó Lucz Dóra arról beszélt a kérdés kapcsán, hogy olyan szerencsés helyzetben volt, hogy Kozák Danutával készülhetett és így tőle nap mint nap láthatta, hogyan edz.

Úgy fogalmazott: keveseknek adatik meg, hogy testközelből láthassák, hogyan készül – immár – a hatszoros olimpiai bajnokkiválóság. Danuta mellett nagyon sokat tanultam a páromtól, a 2016-os riói és a tokiói olimpia K-4 500 méteren aranyérmet nyert német csapat tagjától, Tom Liebschertől. Ő mindenben segít, szakmai meglátásaival hozzájárul a fejlődésemhez.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Előző cikkRekkenő hőség, heves csaták és vidámság – Dunakeszin rendezték az Arany Glóbusz Kupát
Következő cikkFelüljárónak rohant, legkevesebb 8-an meghaltak hajnalban az M7-esen történt buszbalesetben