Magyar bajnok és az év korfballosának választották meg Veres Jucát. A fiatal sportoló a Dunakeszi Kinizsi Korfball Szakosztályában nevelkedett és most Horváth Kittivel a szentendrei csapatot erősíti. Az egy éve alakult Kinizsi egyébként rendkívül sikeres szezonon van túl.

korfball, gólkirálynő
Az U13-as korcsoportban országos 2. helyezést, bajnoki ezüstérmet szereztünk. A gólkirálynő klubunk játékosa, Bíró Bea lett 23 góllal. U16-os korcsoportban országos 5. helyet értünk el. Az NB1-ben két játékosunk szerepelt kölcsönben a Szentendrei KHSE színeiben: Horváth Kitti és Veres Juca magyar bajnok lett, emellett Juca az év női játékosa címét is elnyerte – írta a Postnak Nagy Bandor, a klub szakosztályvezetője. Nem hagytuk annyiban és a részletekre is kíváncsiak voltunk.

Ha ilyen jók az említett lányok, akkor miért nem dunakeszis színekben játszanak?

A lányok azért játszanak kölcsönben, mert nekünk még nincs felnőtt csapatunk. Ennek oka, hogy csak
tavaly alakult a szakosztály, és még nagyon fiatalok a játékosaink.

Csak erősödni mentek Szentendrére?

Egyáltalán nem. Mindkét lány stabil kezdő a csapatban, és nem csak a bajnoki meccseken, de a januári BEK-döntőn is a kezdőben voltak. Emellett Juca lett az év női játékosa is, az NB1-es és NB1/B-s edzők szavazatai alapján, úgyhogy elmondhatjuk, hogy idén (immár 4. alkalommal) ő volt a legjobb idehaza.

Kittinek hogy ment a játék a felnőttek között?

Ő simán elvitte volna az év újonca díjat (sajnos ilyet nem oszt a Magyar Korfball Szövetség), mert nem
gyakran fordul elő, hogy 16 évesen valaki beverekedje magát a magyar bajnok keretébe, ott stabil kezdővé váljon, nemzetközi meccseken is magas szinten teljesítsen, ráadásul képes legyen arra, hogy minél nagyobb a tét, annál jobban játszik.

Kicsit most biztatja ezekkel a sorokkal?

Dehogy, Kitti a bajnoki döntőn dobta az idei szezonban a legtöbb gólját (3-szor talált be), emellett kiharcolt 2 büntetőt és adott 3 gólpasszt. Ezzel a Szentendre 20 góljából 8-ból aktívan kivette a részét.

Mitől ilyen jók a korfballosok Dunakeszin?

Magyarországon egyre vonzóbb korfballozni. Egyre több iskola kezdi el a korfballt (idén ugye az összes dunakeszi suliban megkezdődött az oktatása). Ez hál istennek azt jelenti, hogy egyre nehezebb bekerülni a korosztályos és a felnőtt válogatottak keretébe.

Vessen meg, de még kevés magyar korfballsikerről hallottam! Hol tart a sportág?

A magyar korfball a világon 7.-10. A legutóbbi EB-n 7., a tavalyi VB-n 13., előtte a 10. helyen végeztünk. Ez, tekintve, hogy 70 ország verseng a selejtezősorozatokban, jó eredmény, de persze szeretnénk még feljebb lépni. Pont a Szentendre volt már BEK (Bajnokcsapatok Európa Kupája) 4. helyezett, azt a
pozíciót jó volna állandósítani. A mostani fiatalok, Kitti és társai, erre megadják az esélyt.

Ha jól tudom, akkor a hollandok egyelőre még verhetetlenek, mennyire vannak tőlük a magyarok?

Mi a Dunakeszi Kinizsi korfball szakosztályában nem a rövidtávú eredményességre törünk, hanem igyekszünk hosszú távon gondolkodni, és minél teljesebb, minél sokoldalúbb játékosokat nevelni. Ebben segít, hogy sok holland kapcsolatunk van (a korfball holland eredetű sportág, és a mai napig ők a legjobbak benne), évente járunk Hollandiába edzőtáborozni (idén augusztusban is megyünk), és igyekszünk mindig a legfrissebb trendek, edzésmódszerek mentén fejleszteni a játékosainkat.

Mi kell még ahhoz, hogy mondjuk a sportlapok címoldalára kerüljenek egy nemzetközi siker apropóján?

Bízom benne, hogy az iskolai programunk is hozzájárul majd ahhoz, hogy 10 éven belül Dunakeszi nemzetközileg is jegyzett, az ellenfelek által méltán rettegett korfballos központtá válik. Az a célunk, hogy ekkorra mintegy 200-250 igazolt játékosunk legyen, akik egy profin menedzselt klubban (azaz szakosztályban), örömmel, sportszerűen játszanak, és rengeteg dicsőséget szereznek Dunakeszinek.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=f0IJdJT1dAc[/youtube]

 

Azt tudta, hogy a korfball a világ egyetlen koedukált csapatsportága? Egyszerre négyen vannak a pályán, két fiú és két lány. Amúgy kb. 100 éve találta fel egy amszterdami tesitanár. Ha még többre kíváncsi, akkor itt olvashat a sportágról.

Előző cikkOld timer és retro sláger – vár a veterán autók találkozója!
Következő cikkFenyegeti árvíz Dunakeszit? Nem kell izguljon!