​A Kodolányi János Egyetem kommunikációs és PR-képzései ideálisak lehetnek mindazoknak, akik gyakorlatközpontú, modern, a legfrissebb tudományos eredményeket és szakmai trendeket alkalmazó felsőoktatási intézményt keresnek.

A BA-képzés is megújult a Kodolányin. Erősebb alapokat jelent a tudományos írás és a retorika tanítása, a helyesírás, az írásjelhasználat és a felsőfokú szövegszerkesztés, a beszédművelés egyetemi szintű oktatása. A televíziós, a rádiós, az online és a print alkalmazott kommunikáció tudományos és mindennapi elemei egyaránt megjelennek a tantárgyi hálóban. Vagyis a diákok az operatőri, szerkesztői, vágói, forgatókönyvírói, online marketinges, blog-, vlog-, podcastkészítéshez szükséges ismereteket is elsajátíthatják.

Kibővült az alapszakos képzés a szakmai jogi ismeretek oktatásával, ami a magas szintű hivatali kommunikációra is alkalmassá teszi majd a diákokat. Ehhez kapcsolódik, hogy a kommunikáció- és médiatudomány-szakos diákok a társadalmi és közéleti kommunikáció alapjait is megismerhetik.

A Kodolányi János Egyetem múltja is jelentős. Itt volt először kommunikációs képzés Magyarországon, melynek elindítása történelmi jelentőségű pillanat volt. A programmal Kelet-Európa első szabad BBC nézőpontú újságíróképzését valósították meg. Ma ugyanezzel a lendülettel dolgoznak az egyetemen, mind tartalmilag, mind technikailag folyamatosan megújulnak és fejlesztenek, és a napjainkban rendkívül gyorsan változó iparágra készítik fel a hallgatókat.

Már az első szemesztertől kezdve, és a képzés során folyamatosan, saját médiacentrumban, televíziós műteremben, rádióstúdióban, online hírportáluk szerkesztőségében, kamerával, stúdióban, szerkesztőségi körülmények között gyakorolhatnak a diákok tapasztalt tanárok vezetésével. Természetes az is, hogy a szakmai gyakorlati programok az első évtől kezdődően – a majdani stábmunkához hasonlóan – kiscsoportokban zajlanak, és így közvetlen kapcsolatot alakíthatnak ki a diákok a tanáraikkal, személyre szabott intenzív gyakorlati kurzusokon és külön tehetséggondozó műhelyekben mélyíthetik az érdeklődésüknek megfelelően a tudásukat.

A jelentkezéshez emelt szintű érettségi nem szükséges. A nappali és a levelezős képzések Budapesten és Székesfehérváron indulnak államilag finanszírozott és fizetős formában is, érdemes mindig tájékozódni (felvi.hu) és jelentkezni. A mesterképzésre más alapszakos diplomával is várják a jelentkezőket, akár keresztfélévben is.

Előző cikkÚjabb országos matematikasiker a Radnóti Miklós Gimnáziumban